-
צילום: גטי אימג'ס

תמונותיו של המרצה שחשוד שפגע מינית בבתו הופצו – ללא הסכמתה

בעקבות הפרסום ברשתות החברתיות: חשש להתערערות מצבה הנפשי של הבת. מנהלת מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בנגב, שהמרצה עבד בעבר תחתיו: "מרגע שהגיע אלינו המידע הראשוני בנושא, הקשר נותק לחלוטין"
ורד פלמן
17 באפריל 2021
22:59

ברשתות החברתיות הופצה זהותו של המרצה הבכיר מהדרום שחשוד שפגע מינית בבתו, מבלי שאף אחד קיבל את הסכמתה של הבת - כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת. בעקבות הפרסום, ישנו חשש להתערערות במצבה הנפשי של הבת. 

המרצה בן ה-55 נעצר בשבוע שעבר ומעצרו הוארך עד ליום שלישי. רעייתו נעצרה לחקירה באותו היום בחשד לשיבוש הליכי חקירה ואי-דיווח. היא שוחררה לאחר החקירה למעצר בית והורחקה מבני משפחתה למשך 15 ימים. במוסד האקדמי שבו הוא לימד עדיין מסרבים להגיב. במשטרה בודקים חשד שהמרצה פגע בילדות נוספות. 

מנהלת מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בנגב (מסל"ן), ליזה ניקולאיצ'וק, התייחסה הערב לאירוע. היא סיפרה בפוסט בפייסבוק שהמרצה ובת זוגו טיפלו והדריכו כמעט בכל מסגרת מקצועית שעסקה בפגיעות מיניות בדרום, ועד לפני שנתיים עבדו גם תחת מסל"ן. "כמובן שמרגע שהגיע אלינו המידע הראשוני בנושא, הקשר עימם נותק לחלוטין", היא הבהירה. 

עוד היא הוסיפה: "יותר מ-20 שנה בתחום הפגיעות המיניות לימדו אותי שאין פרופיל לנפגעת, ולא פחות מזה - אין פרופיל לפוגע. אני לוקחת אחריות, ומזמינה כל נפגעת שהופנתה לטיפול פרטני או קבוצתי אצל החשוד, או טיפול אחר אצלנו במסל"ן, להגיע ולקבל תמיכה ועזרה מאיתנו". בסוף דבריה היא פנתה אל המרצה וכתבה: "אדון ד"ר, לא קיימת תיאוריה או דיאגנוזה שיכולה להצדיק את המעשים שלך או להקל על חומרתם, והילדה שלך כבר לא נשלטת על ידך".