עימותים בשער שכם

יום חמישי ברציפות: מהומות בשער שכם בירושלים

צעירים יידו אבנים אל כוחות המשטרה וירו לעברם זיקוקים. המשטרה הגיבה באמצעים לפיזור הפגנות. מסתערבים של משטרת ישראל תועדו מבצעים מעצר במקום • אוטובוס של אגד הותקף באבנים בדרך לכותל • תיעוד נוסף של תקיפת יהודי בידי תושבי מזרח ירושלים הועלה לרשתות החברתיות
ורד פלמן
17 באפריל 2021
23:18
עודכן ב 03:07

גם הלילה (שבת) - הפרות סדר ליד שער שכם במזרח ירושלים. צעירים יידו אבנים אל כוחות המשטרה וירו לעברם זיקוקים. המשטרה הגיבה באמצעים לפיזור הפגנות, לרבות רימוני הלם. נעצר לפחות חשוד אחד. מסתערבים של משטרת ישראל תועדו מבצעים מעצר במקום.

בנוסף, אוטובוס של אגד שהיה בדרכו לכותל המערבי הותקף באבנים סמוך לשער שכם. לאוטובוס נגרם נזק אך איש מהנוסעים לא נפגע. מארגון נהגי האוטובוסים נמסר: "היום בו נהג אוטובוס ירצח קרוב מתמיד". מאז החל חודש רמדאן בתחילת השבוע, בכל לילה היו התפרעויות בשער שכם. 

ביום שישי שוטר הותקף בהפרת סדר אלימה של תושבים ממזרח ירושלים ליד שער הפרחים בבירה. הוא נפצע בראשו ונזקק לטיפול רפואי. מהמשטרה נמסר כי החשוד נעצר. עוד נמסר כי המתפרעים יידו אבנים לעבר הכוחות - שנאלצו להשתמש באמצעים לפיזור הפרת הסדר האלימה.

בתוך כך, אחרי הסערה שחולל תיעוד של צעיר ערבי מכה בחוזקה ילד יהודי שנסע ברכבת הקלה - תיעוד נוסף של תקיפת יהודים בירושלים עלה לרשתות החברתיות. בתיעוד נראה צעיר חרדי מוכה על ידי חבורה של צעירים ערבים. כמו כן נראים שני ערבים אחרים שמסייעים לצעיר ומרחיקים אותו מהתוקפים.