הכרוז

"זה הרוצח": כרוז שהופץ בבאקה טוען - זה האיש מאחורי רצח בני משפחת אבו חוסיין

פעולה יוצאת דופן נגד האלימות בחברה הערבית: עלון שחולק אמש בעיר פרסם את שמו ותמונתו של ח' - תושב העיר שיישב בעבר תקופות ממושכות בכלא, ונטען עליו שהוא עמד מאחורי רצח האחים אבו חוסיין ואימם עאידה. לטענת כותבי הכרוז, אבו חוסיין נעצר בחשד לרצח עאידה אך שוחרר אחרי שהחקירה הגיעה למבוי סתום
אורלי אלקלעי וערן זינגר
18 באפריל 2021
01:25

תושבי באקה קוראים - "אנחנו מאשימים": כרוז שהתפרסם בעיר באקה אל גרבייה נוקב בשמו ומציג את תמונתו של אדם שעליו נטען כי הוא אחרי לרצח האחים שאפע וסלאח אבו חוסיין, תושבי העיר שנורו למוות בטול כרם בשבוע שעבר. בכרוז שפורסם אמש (שבת), נטען כי ח' הוא עבריין מוכר שישב בעבר תקופות ממושכות בכלא. 

עוד נכתב, כי לאחר שח' שוחרר ממאסר, הטיל את אימתו על באקה אל גרביה הוא נעצר עם שניים נוספים בחשד לרצח עאידה אבו חוסיין - אימם של שני האחים, בתחילת השנה. אולם ח' שוחרר ממעצר לאחר שהחקירה נתקלה במבוי סתום.

הכרוז מפרט את שמותיהם של האזרחים הערבים שנרצחו לכאורה בגלל ח', ומאשים אותו גם בעבירות של סירסור וסחר בנשים. הכרוז שהופץ בבאקה קורא לתושבים להימנע משיתוף פעולה עם אנשיו ומזהיר כי מי שישתף איתו פעולה, ייחשב שותף למעשיו.

בכרוז הופנתה למשטרה ביקורת על אוזלת ידה בטיפול בפשיעה במגזר הערבי, ובייחוד במקרה של אותו ח', ונכתב :״אנו נהיה היד שתרתיע את החבורה הזאת, שידו של החוק לא הגיעה אליו. איפה החוק כשמדובר ברוצחים הפושעים האלה?".