המלכה אליזבת' בהלווייתו של הנסיך פיליפ
צילום: רויטרס

הנסיך פיליפ נטמן, התמונה שתיזכר מהאירוע - המלכה יושבת לבדה

73 שנים הייתה נשואה אליזבת' השנייה לדוכס מאדינבורו - וצלמי הסוכנויות תפסו את הרגע שממחיש את הריק והבדידות שנותרו איתה. מי שישב הכי קרוב אליה, אבל נשאר מחוץ לתמונה, הוא הנסיך אנדרו, שפרש מתפקידיו בכתר אחרי פרשת ג'פרי אפשטיין - עוד תזכורת למעמדה הרעועה של משפחת המלוכה בעת הזו
מערכת כאן חדשות
18 באפריל 2021
02:21

בתום טקס צנוע ומוגבל, נפרדו אמש (שבת) בני משפחת המלוכה הבריטית מאבי המשפחה הדומיננטי - הדוכס מאדינבורו, הנסיף פיליפ. אמנם האבל בבריטניה לאומי, אך בתוך צערה הפרטי של המשפחה המלכותית שוכן צערה של המלכה, על לכתו של בן לווייתה לאורך 73 שנים.

בעוד שהתקשורת עסקה בענייני הבן האובד, הנסיך הארי - שחזר לבריטניה להלווייה, לאחר שעזב את בית המלוכה בצעד מתוקשר, הצליחה תמונה אחת להאיר את גודל האובדן האישי של המלכה. בתמונה המובאת למעלה נראית אליזבת' השנייה לבושת שחורים ועוטה מסכה, ללא הדר ופאר ובעיקר - לבדה. כך נפרדה מהאיש שליווה אותה.

הנסיך אנדרו לצד אליזבת'. צילום: רויטרס

מחוץ לפריים ישב הבן האהוב על אליזבת' - כך על פי מומחים למשפחת המלוכה, הנסיך אנדרו. בנה השלישי של המלכה, אחרי הנסיך צ'רלס, הנסיכה אן ולפני הנסיך אנדרו, פרש מתפקידיו הרשמיים בבית המלוכה לאחר הפרסומים על קשרי החברות שלו ובילוייו המשותפים עם הפדופיל והתוקף המיני הסדרתי ג'פרי אפשטיין. אחרי מותו של הנסיך פיליפ, ייתכן שאנדרו הוא האדם הקרוב ביותר שנותר למלכה. וכשהבן המועדף הוא האדם השנוא בבריטניה בשל מעשיו, בדידותה של המלכה נראית אין סופית.

זר החבצלות שבחרה המלכה והמכתב שהוטמן בתוכו, אתמול

עדות נוספת לסיפור האהבה ארוך השנים של המלכה ובעלה המנוח, נמסרה בדיווחים בתקשורת הבריטית לפיהם נשאה המלכה בתיק היד שלה בזמן הלוויית הדוכס מזכרות אישיות ממנו, בהן מטפחתו ותמונה שצולמה בביקור משותף שערכו במלטה. בנוסף, עיתון הדיילי מייל דיווח כי המלכה נצפתה מניחה פתק קטן עם מסר אישי בכתב יד, שהוטמן בתוך זר החבצלות שבחרה והונח מעל ארונו. תמונות שפורסמו אמש מציגות הצצה קטנה למכתב שבראשו כיתוב רשמי של ארמון בקינגהאם, אבל לא ניתן מהארמון אישור רשמי לתוכנו.

בהכנת הידיעה השתתפה מאיה ראכלין