תלמידים בכיתה

"מוזר לחזור, פתאום צריך ללמוד כמו שצריך": תלמידי החטיבה שבו לבתי הספר

ממונה הקורונה פרופ' אש פתיחת מערכת החינוך: "עדיין יש סכנה להדבקה בכיתות צפופות ומלאות" • מנכ"ל משרד החינוך: מסתכלים קדימה לצמצום הפערים הרגשיים והלימודיים
לירן כוג'הינוף
18 באפריל 2021
07:36
עודכן ב 09:16

בתי הספר חזרו היום (ראשון) לשגרה מלאה ותלמידי חטיבות הביניים שבו לספסל הלימודים באופן מלא לראשונה מאז פרצה מגפת הקורונה בארץ. יהונתן עוז שייפיקר, תלמיד כיתה ז' בבית ספר בכפר יונה סיפר כי כי "מוזר לחזור, פתאום בחודשיים האחרונים צריך ללמוד כמו שצריך". תלמידה נוספת, עדן  אמרה שמצד אחד "הקפסולות זה יחס אישי, אבל עכשיו אנחנו עם יותר חברים".

ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש אמר הבוקר כי "אנחנו קרובים ליום שבו נוכל לקיים מופעים גדולים". בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב הסביר אש על פתיחת מערכת החינוך כי עדיין יש סכנה להדבקה בכיתות צפופות ומלאות. "אני מקווה שלא נראה את העלייה בתחלואה", ציין אש. 

האזינו לריאיון עם ממונה הקורונה אש

סירי, איך נראית שגרה? | הזווית

על המוטציה ההודית אמר אש כי "אנחנו לא יודעים הרבה על המאפיינים שלה ובעיקר על עמידותה לחיסון. בינתיים אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי למנוע את ההתפשטות שלה". מנכ"ל משרד החינוך עמית אדרי רמז בריאיון לרן בנימיני שאפשר היה לפתוח את מערכת החינוך קודם לכן. "ראינו את הנתונים כל הזמן, רוב ההדבקות היו מחוץ לכותלי בית הספר", אמר אדרי. לדבריו, אנחנו מסתכלים קדימה לצמצום הפערים הרגשיים והלימודיים.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל משרד החינוך

החל מהבוקר לא תהיה עוד חובה לעטות מסכה במרחבים פתוחים, ויחזרו לפעילות מלאה כל התלמידים מגני הילדים ועד כיתות י"ב. במשרד הבריאות הדגישו כי במרחבים סגורים עדיין יש לעטות מסכות והמליצו לעשות כן גם בהתקהלויות במרחבים הפתוחים, וכי "בכל יציאה מהבית להצטייד במסכה שתידרש בחללים סגורים ולשמור על ההנחיות - מסכה, ריחוק חברתי והיגיינה, למען הבריאות של כולנו".


נפרדים מהזום וחוזרים באופן מלא לכיתות

ביום שישי פרסם משרד החינוך את מתווה החזרה ללימודים מלאים בשבוע הבא - שנה וחודש מאז הפסיקה לפעול באופן שגרתי בשל המגפה. כל מוסדות החינוך בישראל  יחזרו לפעילות במתכונת מלאה, בלי חלוקה לקבוצות, בלי הגבלה על מעבר בין כיתות, כולל לימודים בימי שישי וללא מתווים.

יהיה פטור ממסכות בשטח פתוח, בזמן אכילה ובשיעורי חינוך גופני. במשרד החינוך הורו למנהלים כי חובת עטיית מסכות בכיתות ושמירה על מרחק סביר עדיין בתוקף. אך במזג האוויר השרבי ועם החזרה לכיתות גדולות וצפופות ספק אם יהיה מי שיעמדו בזה.