עצרת תמיכה באבו מאזן, ארכיון
צילום: אי-פי

החשש מהיום שאחרי: בירדן ובמצרים דואגים מתוצאות הבחירות ברשות הפלסטינית

על אף התמיכה הפומבית במהלך, בכירים בשתי המדינות מביעים חשש מעליית כוחו של ארגון חמאס. בירדן חוששים מאנרכיה ברשות שתגרום לתנועת פליטים מהגדה המערבית מזרחה לירדן
רועי קייס
18 באפריל 2021
13:47

בכירים בירדן ובמצרים מביעים דאגה בשיחות סגורות מן ההשלכות של הבחירות הצפויות ברשות הפלסטינית בחודש הבא, כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. על אף שבאופן פומבי נשמעת תמיכה במהלך שמוביל ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בשיחות סגורות הביעו הביעו בכירים ירדנים חשש מעליית כוחו של ארגון חמאס ומחוסר יציבות בשטחי הרשות ביום שלאחר הבחירות.

בירדן חוששים מאנרכיה ברשות הפלסטינית שתגרום לתנועת פליטים מהגדה המערבית מזרחה לירדן. עוד חוששים בממלכה שהתחזקות של חמאס בבחירות תעודד את תנועת "האחים המוסלמים" בירדן להרים את ראשה. גם במצרים מביעים חשש דומה בשיחות סגורות. בכירים במשטרו של א-סיסי השמיעו לאחרונה אמירות לפיהן "אין זה הזמן הנכון לבחירות".

בסוף השבוע האחרון פרסם אתר האינטרנט של העיתון הפלסטיני "אל קודס" מפי מקור אמריקני, כי ממשל ביידן לא יתנגד לדחייה של הבחירות ברשות הפלסטינית. המקור האמריקני הוסיף כי עלייה של כוחות פלסטינים שמתנגדים לפתרון שתי המדינות למוקד קבלת ההחלטות עלולה לנפץ את אופק ההגעה לפתרון מדיני כזה. הבחירות לפרלמנט הפלסטיני צפויות להתקיים ב-22 במאי.