בנימין נתניהו ואילן ישועה
צילום: ראובן קסטרו ויונתן זינדל, פלאש 90

ישועה לאלוביץ' על עסקת יד 2: "חסר לגדול שלא יספק את הסחורה"

עדות מנכ"ל וואלה לשעבר | על החשיפה ב"הארץ" בנוגע לסיקור בוואלה: משהו יצא החוצה, למרות שהכחשנו. הייתי מוטרד והתייעצתי עם עו"ד • על האפשרות למכור את וואלה: רה"מ לחץ למכור לג'יימס פאקר, אלוביץ' התנגד למכירה כי היה לו צורך לקבל הטבות רגולטוריות
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
19 באפריל 2021
09:06
עודכן ב 14:17

יום העדויות השישי של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה במסגרת תיק 4000 הסתיים. בדיון היום (שני) הוצגה הודעה ששלח ישועה לאלוביץ', ברקע מכירת יד 2: "חסר לגדול שלא יספק את הסחורה". על האירועים שלאחר חשיפת "הארץ" על הסיקור בוואלה, ישועה סיפר: "הייתי מוטרד והלכתי להתייעץ עם עורך דין".

בנוגע לאפשרויות המכירה של וואלה טען ישועה שראש הממשלה לחץ למכור את האתר לג'יימס פאקר, ואלוביץ' התנגד למכירה כי היה לו צורך לקבל הטבות רגולטוריות. בדיון הוצגו התכתבויות מ-2013 שעוסקות בבנט ורעייתו. ישועה העיד: "קיבלנו הוראות מדויקות בזמן הבחירות לתקוף מישהו – ואנחנו ביצענו". בסוף הדיון התביעה עדכנה שהתקדמה מהר ממה שתכננה, וייתכן שתזקק רק לעוד יום כדי לסיים עם העדות – ולא יומיים כפי שביקשה.  

תקציר השבוע הראשון של עדות ישועה

ביום העדות הראשון תיאר ישועה כיצד היה על מערכת וואלה פיקוח מדויק על עריכה באתר. ביום השני הוא סיפר שנשאל על ידי בני הזוג אלוביץ' אם הוא מוחק תכתובות ביניהם וכשהשיב בשלילה הם אמרו לו שהוא צריך למחוק.

ביום העדות השלישי דיבר ישועה על בזק, ששאול אלוביץ' היה מבעלי השליטה בה. הוא אמר כי מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, נזפה בו שייגרם נזק של מיליארדים לחברה אם יהיה סיקור עוין על נתניהו ובני משפחתו. ישועה המשיך לדבר גם על הסיקור באתר, שלדבריו, הושפע מבני הזוג אלוביץ' ומאנשיו ומשפחתו של ראש הממשלה.

תקציר השבוע השני של עדות ישועה

חלק גדול מעדותו ביום הרביעי עסק באירועים סביב בחירות 2015. הוא סיפר על הריאיון שנערך עם ראש הממשלה נתניהו ונגנז: "ראש הממשלה כעס שלא נתנו לו לסיים תשובות בריאיון ונתנו לו לערוך את החומר בעצמו". 

ביום החמישי הובאו התכתבויות שונות בין ישועה ובין שאול אלוביץ' ובהן ציין אלוביץ' כיצד נתניהו פעל לטובתו ועל כן נדרשים ישועה ואתר וואלה להיענות לבקשותיו ולסייע לו. בהתכתבות ביקש אלוביץ' לתת לשרה נתניהו כל מה שניתן, כי ראש הממשלה "מתאבד" בשבילו.