משי זהב, מארס 21
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יהודה משי זהב יקבל מארגון זק"א פיצויים בסך מאות אלפי שקלים

עם פיצוץ פרשת התקיפות המיניות המיוחסות למשי זהב, זומן מייסד זק"א לשימוע לפני פיטורין. משי זהב סירב להתייצב לשימוע ופוטר מתפקידו כיו"ר. בהמשך דרש פיצוי פיטורין בסך מאות אלפי שקלים והנהלת הארגון החליטה להעביר לו את הכסף על אף החשדות החמורים נגדו הנחקרים במשטרה
משה שטיינמץ
18 באפריל 2021
21:13

מצנח הזהב של משי זהב: מייסד ארגון זק"א ומי שעמד בראשו עד שהתגלו התלונות הרבות נגדו בגין תקיפות מיניות לפני כחודש, יהודה משי זהב, יקבל פיצויי פיטורין בסך מאות אלפי שקלים. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. 

עם פרסום התחקיר נגדו הודיע משי זהב כי הוא משעה עצמו מתפקיד יו"ר הארגון. לפני כשבועיים הוועד המנהל של זק"א זימן את משי זהב לשימוע, משי זהב ויתר על השימוע ופוטר. בהמשך דרש פיצויי פיטורין בסך מאות אלפי שקלים והנהלת הארגון החליטה להעביר לו את הכספים, למרות החשדות החמורים נגדו הנחקרים במשטרה ולמרות שארגונים רבים נוהגים לשלול פיצויים במקרים דומים.

מזק"א נמסר בתגובה: יהודה משי זהב השעה את עצמו מכל תפקיד בארגון, מיד עם פרסום העדויות. ב-28 במארס 2021, זימנה אותו הנהלת זק"א לשימוע לבחינת המשך העסקתו של מר יהודה משי זהב בארגון. לאחר שוויתר על זכותו לשימוע, הוחלט על הפסקת העסקתו בארגון, תוך תשלום הסכומים המגיעים לו בשל סיום העסקתו, על פי כל דין.

פרקליטו של משי זהב, עו"ד אפרים דמרי, מסר בתגובה: מרשי מעולם לא הגיש בקשה לקבלת פיצויים, הוא יקבל פיצויים ככל ומגיע לו על פי חוק את מה שנחסכו לו בקופת הפיצויים.