סיגל אלקיים וייס - גננת
צילום: פלאש 90

"פעלה באטימות לב": 22 חודשי מאסר לגננת המתעללת מרמת גן

סיגל אלקיים-וייס שהורשעה בהתעללות בפעוטות בגן "הקטנטנים של יעל" תפצה בסכום של 3,000 כל אחת ממשפחות הנפגעים. עוד נגזרו עליה 6 חודשי מאסר על תנאי
דניאל אלעזר
19 באפריל 2021
09:06

ההתעללות בפעוטון "הקטנטנים של יעל": בית משפט השלום בתל אביב גזר 22 חודשי מאסר על סיגל אלקיים-וייס, גננת בגן "הקטנטנים של יעל" ברמת גן, שהורשעה בתקיפת פעוטות. עוד נגזרו עליה שישה חודשי מאסר על תנאי, ופיצוי של 3,000 שקלים לכל אחת ממשפחות הפעוטות שנפגעו ממנה.


השופטת, נעה תבור, כתבה בהחלטתה: ״מעשי הנאשמת לא נעשו מתוך תכנון, אך נעשו באטימות הלב. סייעות שנכחו במקום לא השמיעו קולן. המספר 19 (פעוטות) הוא מספר שצריך לתת עליו את הדעת, קיים ערך מצטבר לפגיעה. הפעוט הנכה הותקף חמש פעמים. חזרתיות הפגיעה באלה החלשים במיוחד מצריכה התייחסות".


בכניסה לאולם בית המשפט צעקו הורי הפעוטות לעבר הגננת: "יא זבל, שתקבלי כלא אמן". עם סיום הקראת גזר הדין פרצה לילך יעיש, האם שחשפה את הפרשה,  בבכי מחוץ לאולם בית המשפט. הורים אחרים בירכו על ההחלטה ואמרו: "הצדק יצא לאור".

סיגל אלקיים-וייס הואשמה לפני כשנתיים וחצי ביד עם שתי סייעות, אולגה מירושקין וקרן כהן קריף. לפי כתב האישום השלוש תקפו במשך כחודשיים פעוטות בגן במכות, דחיפות, משיכות, טלטולים והטחות. מנהלת הגן יעל סבתו הואשמה בהפרת חובת דיווח מפני שלא דיווחה על האירועים האלימים, על אף שהייתה עדה לחלקם. הנאשמות, על פי כתב האישום, היו אחראיות על שלומם של פעוטות בגן ברמת גן, בגילי חמישה חודשים עד שלוש שנים. סבתו הייתה הבעלים ומנהלת הגן וכן עבדה כגננת.