מנדי יצחק והכסף שמצא בספות

"זה עוד היה מגיע למזבלה": חיפשו את העגילים בספות הישנות ומצאו אוצר

בני זוג מבאר שבע נברו בספה שקיבלו במתנה מבעלת הבית הקודמת שלהם והופתעו למצוא בה 100 אלף שקלים שאב המשפחה המנוח, ניצול שואה, חסך לילדיו: "את העגיל לא מצאנו אבל מצאנו קידוש השם ומצווה"
אסף פוזיילוב
19 באפריל 2021
11:52

זוג צעיר, שליחי חב"ד בבאר שבע, חיפשו עגיל שבתם הטמינה בספות הישנות שבדירתם. את העגיל הם לא מצאו, אבל במקומו הופתעו למצוא בתוך הספות מעטפות שלא ידעו על קיומן, ובתוכן שטרות של דולרים ואירו בסכום של כמאה אלף שקלים.

מנדי יצחק, אב המשפחה, סיפר לכאן חדשות כי מדובר בספות ישנות שהיו שייכות לבעלי הדירה הקודמת שהתגוררו בה. "בעלת הדירה נתנה לנו אותן, והמשפחה אמרה: 'אין לנו מה לעשות עם זה, טרמיטים יאכלו את זה'. טרמיטים עוד היו אוכלים את הכסף, או שהוא היה מגיע למזבלה".

יצחק סיפר כי הוא ורעייתו התקשרו לאישה שנמצאת כעת בבית אבות. "היא לא ידעה על מה אנחנו מדברים ושלחה את הבן שלה. כנראה שאביו, ניצול שואה, אסף פרוטה לפרוטה עבור הילדים שלו, השאיר ירושה ולא הספיק לצוות את בניו. ההתרגשות שלנו הייתה גדולה מאוד. הם הגיבו מאוד באיפוק, הם מוסקוואים".

מנדי יצחק סיפר כי בנה של בעלת הספות (והכסף) הודה לו ונתן לו 300 דולר. "אמרתי לו: זו תרומה לבית חב"ד. אף פעם לא טרחנו להכניס את הידיים בפנים. את העגיל לא מצאנו אבל מצאנו קידוש השם ומצווה. השם נתן לנו כדי שנעמוד בניסיון".