נתניהו ומנדלבליט

היועמ"ש הבהיר: אין עילה להכריז על נבצרות נתניהו

מנדלבליט כתב בתגובה לעתירה שהוגשה לבג"ץ כי "מכלול הנסיבות אינו מצדיק התערבות משפטית בעת הזו". עם זאת, היועץ כתב כי עמידתו של נאשם בעבירות חמורות בטוהר המידות בראשות הממשלה מעוררת קשיים משמעותיים
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
19 באפריל 2021
20:01

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר הערב (שני) כי בנסיבות הקיימות, אין עילה שיפוטית להכריז על נבצרות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הנאשם בעבירות של טוהר המידות בשלושה תיקים. מנדלבליט כתב בתגובה לעתירה שהוגשה לבג"ץ כי "מכלול הנסיבות אינו מצדיק התערבות משפטית בעת הזו".

עם זאת, היועץ כתב כי עמידתו של נאשם בעבירות חמורות בטוהר המידות בראשות הממשלה מעוררת קשיים משמעותיים בכמה מישורים. היועץ ציין כי לאחרונה נמנעה הממשלה ממינויים שונים במשרד המשפטים, וגם אם אין קשר סיבתי -  זה מדגים את הקושי.

לפני כחודש קבע בג"ץ כי נתניהו מחויב לפעול על פי הסדר ניגוד העניינים שניסח עבורו היועץ המשפטי לממשלה. את ההחלטה פרסם בית המשפט כפסק דין בעתירת התנועה לאיכות השלטון בעניין.

לפני כארבעה חודשים מנדלבליט ביקש מבג"ץ להפוך את הצו על תנאי שהוציא בעתירה בעניין הסדר ניגוד העניינים של ראש הממשלה למוחלט, ובכך לקבל את העתירה ולחייב את נתניהו לפעול לפיו. בכתב תשובה שמסר אז לבג"ץ, טען מנדלבליט כי הסדר ניגוד העניינים שניסח לראש הממשלה ניתן בסמכות והוא מחייב אותו.