אילן ישועה

ישועה: לא היה שום הסכם עם הפרקליטות שאם אמסור חומרים לא אעמוד לדין

בתחילת היום השביעי לעדות ישועה, הושמעו שיחות בין איריס אלוביץ' למנכ"ל וואלה לשעבר • איריס אלוביץ' בהקלטה: מוכנה למכור את נשמתי לשטן בשביל הקבוצה • ישועה העיד: העורך הראשי של וואלה טען שניר חפץ אומר לכולם שהוא האחראי ושהוא מאשר כל ידיעה. איריס אלוביץ' בהתכתבות שהוצגה: איזה דביל, הוא תוקע לעצמו גול עצמי • לאחר בקשת צוות ההגנה, הוחלט שהחקירה הנגדית תחל בעוד שבועיים
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
20 באפריל 2021
09:02
עודכן ב 15:18

יום העדויות השביעי של מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, במסגרת תיק 4000 החל הבוקר (שלישי) בהשמעת הקלטות של שיחות בין ישועה לאיריס אלוביץ'. זהו היום האחרון לעדות ישועה - עד התביעה המרכזי, שכן בסוף הדיון אתמול עדכנה התביעה שהתקדמה מהר ממה שתכננה. כפי שפורסם בכאן חדשות, ההגנה ביקשה הפסקה לפני החקירה הנגדית. ביקשו גם שינוי הסדר, כך שהחקירה הנגדית תתחיל מטעם בני הזוג אלוביץ'. בית המשפט החליט כי החקירה הנגדית תחל בעוד שבועיים.

מה קורה לאחר שתסתיים העדות?

העדות הסתיימה היום במקום מחר. הסנגורים ביקשו כמה שבועות על מנת להתכונן לחקירה נגדית של אילן ישועה. בית המשפט נענה לבקשה והחליט כי החקירה הנגדית תחל בעוד שבועיים. בזמן ההפסקה, לא יהיו עדויות, אלא דיונים בחומרי החקירה.

בחקירה הנגדית, הסנגורים ישאלו שאלות בניסיון לקעקע את העדות. העדים הבאים - אבירם אלעד, שהיה עורך ראשי בוואלה ומיכל קליין, מראשי מערכת החדשות.

============================================

בדיון שהתקיים אמש הוצגה הודעה ששלח ישועה לאלוביץ', ברקע מכירת יד 2: "חסר לגדול שלא יספק את הסחורה". על האירועים שלאחר חשיפת "הארץ" על הסיקור בוואלה, ישועה סיפר: "הייתי מוטרד והלכתי להתייעץ עם עורך דין".

בנוגע לאפשרויות המכירה של וואלה טען ישועה שראש הממשלה לחץ למכור את האתר לג'יימס פאקר, ואלוביץ' התנגד למכירה כי היה לו צורך לקבל הטבות רגולטוריות. בדיון הוצגו התכתבויות מ-2013 שעוסקות בבנט ורעייתו. ישועה העיד: "קיבלנו הוראות מדויקות בזמן הבחירות לתקוף מישהו – ואנחנו ביצענו".

תקציר השבוע הראשון של עדות ישועה

ביום העדות הראשון תיאר ישועה כיצד היה על מערכת וואלה פיקוח מדויק על עריכה באתר. ביום השני הוא סיפר שנשאל על ידי בני הזוג אלוביץ' אם הוא מוחק תכתובות ביניהם וכשהשיב בשלילה הם אמרו לו שהוא צריך למחוק.

ביום העדות השלישי דיבר ישועה על בזק, ששאול אלוביץ' היה מבעלי השליטה בה. הוא אמר כי מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, נזפה בו שייגרם נזק של מיליארדים לחברה אם יהיה סיקור עוין על נתניהו ובני משפחתו. ישועה המשיך לדבר גם על הסיקור באתר, שלדבריו, הושפע מבני הזוג אלוביץ' ומאנשיו ומשפחתו של ראש הממשלה.

תקציר השבוע השני של עדות ישועה

חלק גדול מעדותו ביום הרביעי עסק באירועים סביב בחירות 2015. הוא סיפר על הריאיון שנערך עם ראש הממשלה נתניהו ונגנז: "ראש הממשלה כעס שלא נתנו לו לסיים תשובות בריאיון ונתנו לו לערוך את החומר בעצמו". 

ביום החמישי הובאו התכתבויות שונות בין ישועה ובין שאול אלוביץ' ובהן ציין אלוביץ' כיצד נתניהו פעל לטובתו ועל כן נדרשים ישועה ואתר וואלה להיענות לבקשותיו ולסייע לו. בהתכתבות ביקש אלוביץ' לתת לשרה נתניהו כל מה שניתן, כי ראש הממשלה "מתאבד" בשבילו.