נתניהו ורגב, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רגב האשימה את זוהר ולוין בכישלון, נתניהו ענה: בתחבורה את מבינה, בפוליטיקה קצת פחות

קרב האשמות בליכוד אחרי המפלה בהצבעה על הרכב הוועדה המסדרת: שרת התחבורה אמרה שכשיולי אדלשטיין היה יו"ר הכנסת, דבר כזה לא היה קורה. ראש הממשלה ענה לה בארסיות • לפיד לבנט, סער והמשותפת: הודיעו לנשיא שתמליצו עליי כשנתניהו ייכשל • מיקי זוהר: "בתקופה זו אחדות הליכוד חשובה ביותר"
מיכאל שמש ויערה שפירא
20 באפריל 2021
19:59
עודכן ב 08:07

סוער בליכוד: קרב האשמות וחילופי דברים עוקצניים בישיבת הליכוד אחרי ההפסד לגוש מתנגדי נתניהו בהצבעה על הרכב הוועדה המסדרת אתמול (שני) במליאה. שרת התחבורה מירי רגב האשימה את יו"ר הכנסת יריב לוין ויו"ר הקואליציה מיקי זוהר בהפסד, ואמרה: "אצל יולי (אדלשטיין - מ"ש) זה לא היה קורה". לפי אחד המקורות רגב כינתה את לוין וזוהר ״חבורת אפסים״. השרה רגב הכחישה את הדיווח.

הדברים של רגב כנראה הרגיזו את נתניהו, שאמר לשרת התחבורה: "בתחבורה את מבינה, בפוליטיקה קצת פחות". לפני חודשיים כבר פורסם שעל רקע חילופי האשמות על העיכוב בסגירת נתב"ג אמר נתניהו לרגב: ״את לא עומדת בלחצים״. הדברים פורסמו בחדשות הערב בכאן 11. בתגובה לפרסום בכאן חדשות, זוהר הגיב: "בתקופה זו, אחדות הליכוד חשובה ביותר, מחובת כולנו לשמור על לכידות ואחדות בתנועתנו".

נתניהו ענה היום לשאלות עיתונאים בתום הצהרה אודות רכש החיסונים, ודיבר מספר רב של פעמים על יוזמתו לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה. מקורב לנתניהו אמר הערב לכאן חדשות שקיים סיכוי אפסי להקמת ממשלה על ידו: "נחלשנו מאוד בשבועיים האחרונים". 

ראש הממשלה נפגש היום עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' וביקש ממנו לתמוך ביוזמת הבחירה הישירה לראשות הממשלה. בניגוד להתדיינויות קודמות שלהם, נתניהו לא ניסה לשכנע את סמוטריץ' להסיר את התנגדותו לשיתוף פעולה עם רע"מ או עזרה בגיוס עריקים.

לפיד לבנט, סער והמשותפת: הודיעו לנשיא שתמליצו עליי כשנתניהו ייכשל

בגוש המתנגדים לנתניהו נערכים לאפשרות שהוא יחזיר את המנדט, ולפיד ביקש בימים האחרונים מבנט, סער והמשותפת להמליץ שוב לנשיא כמועמדם להרכבת ממשלה. זאת על רקע דבריו של ריבלין, לפיהם הוא יאפשר למפלגות לחזור אליו ולשנות את ההמלצה אותה נתנו לאחר הבחירות. 

בצלע הימנית של הקואליציה הפוטנציאלית של לפיד לא אוהבים את הכיוון הזה של יו"ר יש עתיד. "לפיד גורר רגליים", אמר אחד המעורבים במשא ומתן והוסיף - לא בזה הוא צריך להתעסק עכשיו. בסביבת לפיד השיבו ואמרו - "בנט בעצמו עוד לא החליט שהוא רוצה להיות איתנו בממשלה".