הופעה בבריכת הסולטן, ארכיון
נתי שוחט, פלאש 90

חוזרים לפארק: הופעות של 50 אלף איש - כבר בקיץ הזה?

משרד הבריאות ימליץ על הרחבה של אירועי התרבות והספורט באוויר הפתוח, לבעלי תו ירוק בלבד, עוד הקיץ. כמו כן דנים גם באפשרות להחזרת פעילויות לילדים במתווה תו סגול
קטי דור
20 באפריל 2021
20:37

הופעות הענק בדרך חזרה לישראל? במשרד הבריאות ימליצו לשוב ולהתיר את מופעי הפארק הגדולים - החל מהקיץ הקרוב ועוד לגודל של 50 אלף צופים. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. ההמלצה תהיה כמובן בתוקף למחזיקי תו ירוק בלבד, כלומר מחלימים מקורונה ואלו שהתחסנו נגד הנגיף. במשרד הבריאות סייגו ואמרו שמהלך כזה יתבצע רק אם התחלואה תישאר נמוכה. 

כמו כן ימליצו על הקלות נוספות שיאפשרו את הגדלת מספר המשתתפים באירועי תרבות, ספורט ועולם הילדים. עקב כישלון הבדיקות המהירות לילדים, אירועי הילדים עדיין לא מתפקדים ואחד הרעיונות שידונו בהם הוא ביטול הבדיקות לילדים ומעבר ארועי הילדים למתווה תו סגול שיכלול מסיכות, ריחוק ואחוזי תפוסה מבוקרים. במשרד הבריאות ידונו בכך בימים הקרובים.

רק לפני שבועיים הוכפלה התפוסה המקסימלית המותרת באירועי ספורט ותרבות באוויר הפתוח מ-5,000 צופים ל-10,000. באולמות סגורים הותר להכניס קהל ל-40% מנפח האולם, עד לתפוסה מקסימלית של 4,000 צופים. יחד עם זאת, אכילה באירועים רבים עדיין אסורה.