הפגנת אוהדי צ'לסי, אמש
צילום: אי-פי

הסופרליג בדרך לפירוק: כל הקבוצות האנגליות פרשו מהליגה החדשה

מנצ'סטר סיטי, מנצ'סטר יונייטד, ארסנל, טוטנהאם, ליברפול וצ'לסי הודיעו רשמית על פרישה מהמיזם השאפתני. בכלי התקשורת באירופה מדווחים שמספר קבוצות נוספות ילכו בעקבותיהן וכבר מדווח שאינטר ומילאן האיטלקיות יפרשו בקרוב • מארגני הסופרליג הודיעו: נעצב מחדש את הליגה
ליאן וילדאו ואיתמר מרגלית
20 באפריל 2021
21:06
עודכן ב 08:01

סערת הסופרליג: היוזמה שטלטלה את הכדורגל העולמי בדרך לפירוק - לאחר שמנצ'סטר סיטי הודיעה ראשונה על פרישה מהמיזם השאפתני, גם שאר הקבוצות האנגליות, מנצ'סטר יונייטד, צ'לסי, ארסנל, טוטנהאם וליוורפול הודיעו הלילה (רביעי) על עזיבה. לאחר הודעת האנגליות, מארגני הסופרליג הודיעו כי הם יעצב מחדש את הליגה.

בעוד כלי התקשורת בספרד ובבריטניה מדווחים כי חלק גדול מהקבוצות מעוניינות לפרוש גם כן ובאיטליה סימנו את אינטר ומילאן כקבוצות הבאות שיפרשו. בין הקבוצות שבדרך לפרישה נמנות גם ברצלונה ואתלטיקו מדריד. במקביל, בעקבות פרישת הקבוצות, מנכ"לי מנצ'סטר יונייטד ויובנטוס, התפטרו מתפקידיהם, כך על פי דיווחים ביבשת. 

צ'לסי הייתה הקבוצה הראשונה שדווח כי היא מתכוונת לפרוש מהפרויקט השאפתני - בתקשורת בבריטניה דווח כי המועדון מכין מסמכים משפטיים לקראת בקשת פרישה מהליגה. מוקדם יותר ערכו אוהדי הקבוצה הפגנת מחאה נגד כוונת ראשי המועדון להצטרף לליגה, וקראו - "לא למכירת הנשמה בעבור בצע כסף". אוהדי הקבוצה גם חסמו את אוטובוס השחקנים בכניסה לאצטדיון לפני משחקם הערב מול ברייטון כחלק מהמחאה על מהלך ההצטרפות. פטר צ'ך, שוער המילואים, ניסה לשכנע את האוהדים לאפשר לאוטובוס להיכנס ו"לתת זמן".

בספרד מדווחים כי קבוצות ברצלונה ואתלטיקו מדריד גם הן בדרך החוצה. על פי הדיווחים נשיא ברצלונה, ז'ואן לאפורטה אמר כי קבוצתו לא תצטרף לליגה החדשה, אם הדבר לא יאושר בהצבעה על ידי האוהדים המחזיקים במניות במועדון.  

התאחדות הכדורגל הגרמנית דרשה היום מאופ"א שכל 12 הקבוצות שהתחייבו לסופרליג יושעו לאלתר מכל המסגרות של אופ"א - כולל הליגות המקומיות. בד בבד, נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין פנה היום למועדונים האנגלים בליגה החדשה: "יש עדיין זמן להתחרט".