נעים מאדי

הירי בשוטר מג"ב: מח"ש שוקלת להעמיד לדין גם את מפקד היחידה

מפקדו של מאדי, רפ"ק ג'יריס ג'יריס, חשוד בשיבוש חקירה והעברת מידע כוזב • מפקד היחידה הודח לאחר מותו של מאדי ונשקלת המלצה לפטרו מהמשטרה • שוטרי היחידה סיפרו לכאן חדשות על התנהלות אלימה ומסוכנת של השוטר הנאשם עוד לפני מותו של טויבי
חן ביאר
20 באפריל 2021
21:35
עודכן ב 09:58

מותו של לוחם מג"ב נעים מאדי: אחרי שהוגש כתב אישום נגד חברו לחדר של מאדי, אפיק טויבי, במחלקה לחקירות שוטרים שוקלים להגיש כתב אישום גם נגד מפקדו של הלוחם, כך פורסם אמש (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. רפ"ק ג'ריס ג'ריס, מפקדו של טויבי, נחקר באזהרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה ומסירת מידע כוזב ובימים הקרובים צפויה להתקבל החלטה האם המעשים מגיעים לכדי עבירה פלילית. מאדי נורה למוות בחדרו בחודש פברואר.

מפקד מג"ב אימץ החלטה של הקצין הבודק של האירוע, והדיח את ג'ריס מפיקוד על היחידה. עדויות שהגיעו לכאן חדשות סיפרו כי התנהלותו של החשוד בהמתה אפיק טויבי היה חריגות למדי. לפי חבריו ליחידה של ההרוג מאדי, טויבי היה תוקף את חבריו באלימות, דורך נשק בפניהם של החברים ומאיים. 

אחד השוטרים אמר לכאן חדשות: "כולם אמרו - 'איך אפיק, הבן אדם הכי בעייתי שתמיד עושה בעיות ושטויות, מעלים אותו לקורס מ"כים ונותנים לו אות הצטיינות?'. היו הרבה מקרים שאיים על שוטרים שיעיף אותם מהיחידה, וגם על אנשי קבע, שאמר להם - 'אל תתעסקו איתי, יש לי את הקומבינה הכי חזקה במג"ב'".

השוטר הנאשם אפיק טויבי

טויבי מואשם שירה במאדי מטווח קצר ולאחר מכן ניסה להציג מצג שווא לפיו מדובר בהתאבדות. זוהאדי מאדי, אביו של נעים מאדי, דרש בריאיון לכאן רשת ב, שסעיף האישום ישונה לרצח, "לא נסלח ונילחם עד הסוף כי אין פה המתה בקלות דעת, יש פה רצח. המחוקק קבע שאין יותר הריגה", אמר זוהאדי מאדי.

"לא יכול להיות ששלוש פעמים הוא איים בריש גלי 'אני עוד ארצח מישהו ביחידה', ואחרי שנעים אומר לחברים שלו 'אני הולך לישון, לילה טוב חברים', כמה רגעים בודדים אחר כך הוא אומר 'אני הולך להציק לו'. כולנו יודעים מה התוצאה הטרגית, אני איבדתי את היקר מכול. הרוצח המתועב הזה לא רק ירה בו למוות, אלא רצח אותו עוד פעם כשהפקיר אותו מדמם, ואחר כך גם הפיץ שמועה נבזית ושקרית שהוא התאבד", אמר אביו של ההרוג. 

"דרך את הנשק מולי": העדויות נגד אפיק טויבי