מרכז הכיר ירושלים, אמש
צילום: חדשות כל העולם

המתיחות בירושלים: צעירים יהודים תקפו ערבים

צעירים יהודים תועדו מתיזים גז פלפל על צעיר ערבי במרכז העיר. מתחילת חודש הרמדאן ביום שלישי שעבר, עצרה המשטרה יותר מ-50 חשודים - יהודים וערבים - בהפרות סדר בעיר
מערכת כאן חדשות
21 באפריל 2021
10:06

האלימות בבירה נמשכת: הלילה (רביעי) תועדו צעירים יהודים תוקפים שני צעירים ערבים במרכז העיר. על פי התיעוד, על אחד הצעירים התיזו גז פלפל. בהמשך הלילה דיווח אדם לשוטרים שמוצבים סמוך לשער שכם בירושלים, כי הושלך לעברו חפץ ברחוב הנביאים, סמוך לחניון מוסררה. המשטרה איתרה שני חשודים במעשה והם עוכבו לחקירה. אתמול קיבלה המשטרה שבע קריאות על קטטות בין ערבים ליהודים ברחבי עיר. הקטטות אירעו ברחוב יפו, בשער שכם, בקריית היובל ובמרכז העיר.

אמש התייחס נשיא המדינה ראובן ריבלין לאירועי האלימות בין יהודים לערבים, בביקור שערך בסכנין ואמר כי "תמונות התקיפה המטלטלות של יהודים החווים התעמרות כך סתם, ללא סיבה, לאור היום, דווקא בערים בהן ידענו תמיד להעלות על נס את השותפות והקיום המכבד, אינן יכולות להפוך לשגרה". ריבלין קרא לראשי החברה הערבית לגנות ולהוקיע את האלימות. "אסור, פשוט אסור לנו להפוך את האלימות לשפה לגיטימית. עלינו להילחם באלימות, בחינוך, בהסברה, בגינוי ציבורי שלא משתמע לשתי פנים, ולצד זה באכיפה נוקשה, שתרחיק את הגורמים האלימים והעבריינים", הוסיף הנשיא.

על רקע המהומות בעיר, הגיע אתמול מפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי, למזרח ירושלים וקיים עם הכוחות במקום התייעצויות. במשטרה חוששים מעימותים נוספים בין יהודים וערבים על רקע קריאות של פעילי ימין ברשתות החברתיות להגיע לירושלים ולהתעמת עם תושבים ערבים. מתחילת חודש הרמדאן ביום שלישי שעבר, עצרה המשטרה יותר מ-50 חשודים (יהודים וערבים) בהפרות סדר בעיר.

אתמול עצרה המשטרה נער בן 17, תושב שועפאט, בחשד שסטר לנער חרדי ברכבת הקלה ביום חמישי שעבר. החשוד נמלט לשטחי הרשות הפלסטינית ונעצר במחסום קלנדיה בצפון ירושלים. נער נוסף שחשוד במעורבות באירוע, נעצר גם כן.

בעקבות תיעוד האירוע שפורסם ביום חמישי שעבר בטיקטוק עם כיתוב בערבית והפך לוויראלי, נעצר ביום שישי תושב בית חנינא בן 21, בחשד כי צילם את הסרטון והפיץ אותו. החשוד, אחמד אבו-חדיר, הכחיש את מעורבותו באירוע וטען כי אינו צילם את הסרטון אלא שיתף אותו בלבד. לדבריו, קיבל איומים בעקבות פרסום הסרטון. המשטרה מייחסת לו קשירת קשר לפשע והפצת דברי הסתה לאלימות.

השתתפו בהכנת הידיעה: ורד פלמן, סולימאן מסוודה ואוריה אלקיים