הגננת החשודה בהתעללות

החשד להתעללות בפעוטון באשקלון: "הבן שלי הפסיק לתקשר איתי"

דינה גילתה על ההתעללות בפעוטון של בנה לאחר שהמקרה פורסם בכאן חדשות. בריאיון לכאן רשת ב היא מספרת: "הבן שלי לא רצה ללכת לגן, שלחנו אותו בכוח. אני אוכלת את עצמי"
אסף פוזיילוב
21 באפריל 2021
14:57

החשד להתעללות בפעוטון באשקלון: דינה מיקאנקוב הבינה שבנה ככל הנראה היה קורבן להתעללות כשראתה כתבה בכאן חדשות על הגן שלו. היום (רביעי) היא סיפרה לכאן רשת ב: "הבן שלי היה לפני שנתיים בגן הזה והוא הפסיק לתקשר איתי מאז, לא יוצר איתי קשר עין. כשהכתבה התפרסמה אצלכם הבנתי מה קרה שם". 

מאז, רגשות אשם כבדים מלווים אותה: "הבן שלי לא רצה ללכת, שלחנו אותו לגן בכוח. אני אוכלת את עצמי, איך לא הקשבתי לעצמי? זה היה הגן הכי מבוקש באשקלון, שנה וחצי המתנה". בסרטונים מהגן נראית הגננת אמיליה אוסטרובסקי, בת 71, מטיחה פעוטות מגובה על מזרונים, מכה אותם ומקללת.

בהקלטות מהגן שחשפו את ההתעללות, ושהתפרסמו לראשונה בכאן חדשות בתחילת השבוע, הגננת נשמעת אומרת לפעוט: "אני אהרוג אותך! לאן הלכת? לאן הלכת? לאן נראה לך שאתה הולך? נבלה כזו. תסגור את העיניים. שקט. תסתום את הפה". ברקע הצעקות נשמע קול ל חבטה ובכי. 

עד כה אספה המשטרה שישה סרטונים בהם תועדה לכאורה התעללות מצד אוסטרובסקי. מחקירת המשטרה עלו אירועי אלימות נוספים לכאורה של הגננת בגן קודם שבו עבדה. היא נעצרה לפני שבוע לאחר שהוריו של פעוט בן שנתיים התלוננו במשטרה שבנם חזר כמה פעמים מהגן כשעל גופו סימני חבלה. המשטרה החרימה את מצלמות האבטחה בגן ועצרה את הגננת שעובדת באותו הגן כבר 11 שנים. שלוש גננות נוספות נחקרו והורחקו מהגן ל-15 ימים.

"הרגשתי שמדברים על ילד אחר, אני מכיר את הבן שלי"

האב שחשף את הפרשה סיפר לכאן חדשות: "הבן שלנו בן שנתיים. הוא שם מספטמבר, ובתקופה האחרונה התחלתי לחשוב שמשהו מוזר. הדיבור שלו לא השתפר, הוא לא אמר מילים שלמות. ביקשתי מאשתי שתשאל בגן והגננות ענו לה: 'הוא לא מוציא צליל, הוא יודע לדבר בכלל?'".

האזינו לריאיון עם האב בכאן רשת ב

האב המשיך: "אשתי לא הפסיקה לבכות במשך ארבעה ימים ברצף. נפגשנו בגן ביום רביעי, השיחה הכתה אותנו בהלם. הם דיברו על ילד אחר לגמרי ממה שהכרנו, היו פרטים שזיעזע אותנו לשמוע. הרגשתי שמשהו לא בסדר, הם מדברים על ילד אחר לגמרי, אני מכיר את הבן שלי. התחלנו להבין דברים מהעבר על ההתנהגות שלו. הרגע הכי קשה היה כששמענו שהיא מכה מישהו ואז את הבן שלנו בוכה".