בני שכטר

הגניקולוג שפגע מינית במטופלות ירצה שנה וחצי מאסר

על ד"ר בני שכטר נגזרו גם 24 חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצויים בסך 145 אלף שקלים לשלוש מטופלות. השופטים קבעו כי שכטר ניצל את האמון שנתנו בו המתלוננות ועשה את מעשיו כשהוא יודע שהם חורגים מגבולות הטיפול המקובל
ורד פלמן ואורלי אלקלעי
21 באפריל 2021
17:15

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) ושנה וחצי מאסר על הגניקולוג והמטפל המיני ד"ר בני שכטר, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשלוש מטופלות שלו. עוד נגזר עליו מאסר על תנאי של 24 חודשים ותשלום פיצויים בסך 148 אלף שקלים – בין 70-30 אלף שקלים לכל אחת מהמתלוננות. בגזר הדין נכתב: "הנאשם לא קיבל אחריות על מעשיו לאורך כל הדרך, וגם בדברו האחרון במסגרת הטיעונים לעונש המשיך להכחיש את המעשים בהם הורשע". 

עוד ציין בית המשפט: "הנאשם, רופא גניקולוג בעל מוניטין, קיבל לטיפולו את שלוש המטופלות, שהתלוננו על בעיה רגישה של כאבים בעת קיום יחסי מין. הוא ניצל את האמון שנתנו בו המתלוננות, על רקע מעמדו המקצועי הבכיר, ואת חוסר הידע שלהן בדבר ההליך המקובל לטיפול בבעיה, וביצע בהן פרוצדורה שהיא מן הרגישות והאינטימיות ביותר בגופה של האישה. זאת ביודעו שהפעולה חורגת מגבולות כל טיפול מקובל, וביודעו כי לא קיבל הסכמה מדעת של המתלוננות".

בתחילת החודש משרד הבריאות הקפיא את רשיונו הרפואי של ד"ר שכטר לחצי שנה – המקסימום האפשרי. כתב האישום נגד שכטר, שהוגש כבר ב-2016, ייחס לו גם אונס במרמה בשניים מהמקרים, אך בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה אותו מעבירה זו. מהגשת כתב האישום ועד להקפאת רשיונו, שכטר המשיך לעבוד ולקבל מטופלות כשאיש צוות נוסף היה נוכח בחדר.