-
צילום: פלאש 90

סטודנטית של המרצה שחשוד באונס בתו: דיבר בפוגענות בשיעורים

י', סטודנטית לעבודה סוציאלית לכאן רשת ב: "הוא אמר משפטים פוגעניים בשיעור לסטודנטים, ואז משפטים של 'אם הייתי אומר את זה לבנות פה זה היה הטרדה'"; אנחנו עומדים לצד המתלוננת
שלי וגואטה
21 באפריל 2021
19:20

י', סטודנטית שלומדת אצל המרצה הבכיר שחשוד בתקיפה מינית של בתו, התראיינה היום (רביעי) בתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב, וסיפרה על החוויה האישית שלה מהשיעורים אצלו: "אני לא נמנית מבין מעריציו. זה בסדר לא להתחבר לכל אחד אבל ראיתי בהתנהגות שלו ובצורה שהוא מעביר שיעורים – צורה שאסור שתתקיים בשום מוסד אקדמי. משפטים פוגעניים, משפטים שזעזעו אותי והרגשתי שזה לא בסדר. מילים שנאמרו לסטודנטים ואז משפטים של 'אם הייתי אומר את זה לבנות פה זה היה הטרדה' – אז למה אתה אומר את זה?".

האזינו לריאיון המלא עם י', בכאן רשת ב

י' סיפרה שהתלבטה אם להתראיין בנושא, והסבירה:  "התלבטתי אם להתראיין. החלטתי שכן כי זאת ההזדמנות שלי להשמיע את קולי כסטודנטית, כאישה וכאישה שנפגעה בעבר ושטופלה על ידי מרכזי הסיוע, בלעדיהם אני לא יודעת איפה הייתי היום. זה החזיר אותי אחורה למקרה שלי. אנחנו צריכים לצאת מארון הבושה". "אנחנו עומדים לצד הנפגעת", הוסיפה.

 

בנוגע לאווירה הכללית מצד הסטודנטים והסטודנטיות בנוגע לפרשה, אמרה כי "עוד לא היינו השנה במכללה, הכול מתנהל בזום, אז התחושה שונה מאשר אם היינו צריכים להגיע לשם פיזית. מה שאני חווה מהסטודנטיות והסטודנטים זה תחושת שבר, צער, זה זעזוע והלם. גם מצד סטודנטים שלמדו אצלו בעבר ועכשיו הם אנשי מקצוע".

המרצה לעבודה סוציאלית בן ה-55, מאחד מיישובי הדרום, נעצר בשבוע שעבר בתום חקירה סמויה. ל פרטי החקירה והחשוד הוטל צו איסור פרסום. רעייתו של החשוד נעצרה לחקירה באותו יום, ונחקרה באזהרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה ואי-דיווח. היא שוחררה באותו יום למעצר בית והורחקה מבני משפחתה למשך 15 ימים.