תקיפה בסוריה, ארכיון

צה"ל: טיל נורה מסוריה ונפל בנגב, בוצעה תקיפה בתגובה

צה"ל תקף את הסוללה ששיגרה את הטיל וסוללות נוספות, ארבעה חיילים סורים נפצעו. בצה"ל מסרו כי שיגור הטיל הסורי לדרום לא היה יזום, אלא היה זליגת ירי שכוון לעבר מטוסים ישראליים בגולן, שתקפו קודם לכן • צה"ל התיר לפרסום כי יירוט הטיל ששוגר הלילה מסוריה לנגב - נכשל
אסף פוזיילוב, כרמלה מנשה ורועי קייס
22 באפריל 2021
01:52
עודכן ב 07:40

טיל קרקע־אוויר נורה הלילה (חמישי) מסוריה ונחת באזור אבו־קרינאת והפזורה הבדואית בנגב, סמוך לדימונה. מדובר צה"ל נמסר כי הטיל חדר בשוגג לשטח ישראל ונפל ככל הנראה בשטח פתוח. עוד מסרו בצה"ל שיירוט הטיל נכשל.

כמו כן מסרו שמערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה שיגרו כמה טילים מדגם SA5, בעלי טווח של מאות קילומטרים, לעבר מטוסי חיל האוויר באזור רמת הגולן, אך הודגש שלא מדובר בתקיפה מכוונת לשטח ישראל, אלא בזליגה של תגובה לתקיפה ישראלית. צה"ל תקף בתגובה את הסוללה שממנה שוגר הטיל שנפל בנגב וכן סוללות אחרות בשטח סוריה.

צבא סוריה מסר כי ישראל שיגרה בשעה 01:38 כמה טילים מרמת הגולן לעבר יעדים באזור דמשק. לפי ההודעה, בתקיפה נפצעו ארבעה חיילים סורים ונגרם נזק. נמסר כי מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו ויירטו את רוב הטילים. עם הירי לנגב הופעלה התרעה בשעה 01:41 ופיצוץ נשמע באזור. גם תושבים בירושלים ובמודיעין דיווחו על שמיעת פיצוץ. מדובר צה"ל נמסר כי "עדיין נבדק אם בוצע יירוט בפועל" לטיל וכי "הנושא מתוחקר".