שברי הטיל מסוריה

תחקיר ראשוני: יירוט הטיל ששוגר הלילה מסוריה לנגב - נכשל

שברי הטיל התגלו במועצה האזורית רמת נגב, התושבת שבביתה נפלו השברים לכאן חדשות: "שמעתי פיצוץ אדיר, חשבתי שנפל לי משהו בבית" • מדובר צה"ל נמסר שהטיל חדר בשוגג לשטח ישראל • דיווח בסוריה: קצין במערך הנ"מ הסורי נהרג בתקיפות צה"ל הלילה • סגן מפקד משמרות המהפכה: "כשמישהו פועל ברוע, עליו לצפות שהרוע יחזור אליו"
רועי שרון ואיציק זוארץ
22 באפריל 2021
09:12
עודכן ב 09:47

היירוט הלילה שבוצע נגד טיל הנ"מ ששוגר מסוריה - נכשל, כך עלה היום (חמישי) מתחקיר ראשוני של צה"ל. שברי הטיל התגלו במועצה האזורית רמת נגב. סוניה, התושבת שבביתה נפלו חלקי הטיל מסרה לכאן חדשות כי ״שמעתי פיצוץ אדיר באמצע הלילה, חשבתי שנפל לי משהו בתוך הבית אבל המשכנו לישון, בבוקר בעלי מצא את החלקים בבריכה״.

בעמודי חדשות המזוהים עם משטר אסד ברשתות החברתיות מדווחים כי באסל עיסא ח'דור, קצין במערך הנ"מ הסורי נהרג הלילה בתקיפות צה"ל. המשטר הסורי טען הלילה שבתקיפות צה"ל באזור דמשק נפצעו ארבעה חיילים ונגרמו נזקים. עם זאת אין אישור רשמי לכך. סגן מפקד משמרות המהפכה במסר לישראל: "כשמישהו פועל ברוע, עליו לצפות שהרוע יחזור אליו".

טיל קרקע־אוויר נורה הלילה מסוריה. מצה"ל נמסר כי הטיל חדר בשוגג לשטח ישראל ונפל ככל הנראה בשטח פתוח. כמו כן מסרו שמערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה שיגרו כמה טילים מדגם SA5, בעלי טווח של מאות קילומטרים, לעבר מטוסי חיל האוויר באזור רמת הגולן, אך הודגש שלא מדובר בתקיפה מכוונת לשטח ישראל, אלא בזליגה של תגובה לתקיפה ישראלית. צה"ל תקף בתגובה את הסוללה שממנה שוגר הטיל שנפל בנגב וכן סוללות אחרות בשטח סוריה.

צבא סוריה מסר כי ישראל שיגרה בשעה 01:38 כמה טילים מרמת הגולן לעבר יעדים באזור דמשק. לפי ההודעה, בתקיפה נפצעו ארבעה חיילים סורים ונגרם נזק. נמסר כי מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו ויירטו את רוב הטילים. עם הירי לנגב הופעלה התרעה בשעה 01:41 ופיצוץ נשמע באזור. גם תושבים בירושלים ובמודיעין דיווחו על שמיעת פיצוץ.