אילוסטרציה
צילום פלאש 90

אחרי שהתחסנו במנה שנייה: מפקד משטרת מעלה אדומים ו-12 שוטרים נדבקו בקורונה

על פי ההערכה, השוטרים נדבקו משלושה עצורים פלסטיניים שנמצאו מאומתים • מנכ"ל משרד הבריאות: ממליצים בחום לא לנסוע לחו"ל שלא לצורך
משה שטיינמץ וקטי דור
22 באפריל 2021
18:04

על אף שקיבלו את מנת החיסון השנייה לנגיף קורונה, מפקד תחנת משטרת מעלה אדומים ו-12 שוטרים נוספים בתחנה נמצאו מאומתים לנגיף. בעקבות זאת, עשרות שוטרים נוספים נשלחו לבידוד עד לחזרת תוצאות בדיקה.

על פי ההערכה, שוטרי התחנה נדבקו בנגיף משלושה עצורים פלסטינים שאותם עצרו בשבוע שעבר בשל עבירות אמל"ח. שירות בתי הסוהר עדכן כי בעקבות לאחר ששלושת העצורים נמצאו מאומתים לנגיף, בוצעה הבדיקה בשוטרים שהובילה לאבחון החיובי.

מנכ"ל משרד הבריאות: ממליצים בחום לא לנסוע לחו"ל שלא לצורך

בתוך כך, אחר הצוהריים התייחס מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי למצב התחלואה בישראל וכן לאזהרת המסע שפרסם מוקדם יותר משרד הבריאות. "אנחנו חושבים שהמצב בעולם הוא כזה שאנחנו ממליצים בצורה חמה ביותר לא לנסוע לחו"ל אם לא צריך", אמר פרופ' לוי. הוא הוסיף כי משרד הבריאות הכריז על שבע מדינות "שבהן יש סיכוי טוב ללקות במוטציות ולשם אנחנו ממליצים בחום שלא לנסוע".

באשר לווריאנטים השונים של קורונה שהתגלו בישראל, אמר פרופ' לוי כי כרגע הווריאנט הבריטי הוא האחראי ל-95% מסך התחלואה. לדבריו, מהלך המחלה אינה קשה יותר והווריאנט הבריטי אינו עמיד בפני החיסון שניתן. פרופ' לוי הוסיף כי החיסון פועל ביעילות נמוכה יותר נגד הווריאנט הדרום אפריקני. באשר לווריאנט ההודי, הוסיף פרופ' לוי כי החיסון עלול להיות פחות יעיל מולו.

"נמל התעופה בן-גוריון הוא פתח כניסה לאנשים שבאו מארצות שונות שיש בהן מוטציות ועלולות להדביק גם מחוסנים. אנחנו צריכים לעשות ככל שביכולתנו כדי לא להכניס מוטציות: כלומר, בדיקות בנתב"ג טרם עליה למטוס, בנחיתה ובעיקר בידוד", אמר מנכ"ל משרד הבריאות. לדבריו, האכיפה הטובה ביותר יכולה להיות של מי שחוזר מחו"ל: "תקפידו על הבידוד כדי שלא תהוו סכנה וכך נוכל להמשיך במדיניות ההקלות. אם לא תעשו כך זה עלול להחזיר אותנו אחורה", סיכם.