החשוד בסיפוק סמי הזייה לאב שחשוד שרצח את בנו

המטפל האלטרנטיבי שסיפק סמים לרוצח בנו הנער: אליעד לנדאו

כתב האישום נגד בן ה-38 משדה בועז אינו קושר בין אספקת הסמים לאב לבין הרצח
כרמל דנגור
22 באפריל 2021
23:00

אליעד לנדאו, בן 38 משדה בועז שבגוש עציון, הוא המטפל האלטרנטיבי שסיפק סמים לאב שרצח בחודש שעבר את בנו, בן 14, בקריית גת בחודש שעבר. כך הותר היום (חמישי) לפרסום.

כתב האישום שהוגש נגד לנדאו בתחילת החודש אינו קושר בין אספקת הסמים לאב לבין הרצח. הוא מואשם בעבירות של הברחת סמים וסחר בהם. בית משפט השלום בירושלים שלח את לנדאו למעצר בית בתנאים מגבילים עד תום ההליכים.

בחקירת המשטרה עלה כי לנדאו נהג לטפל באמצעות סמים מסוג MDMA, אותם היה מוכר למטופליו באלפי שקלים. מפרטים שעלו מחקירת הרצח עלה כי האב דקר את בנו לפחות 14 פעמים, בזמן שהאם נמצאת בחדר הסמוך. 

אחיו של האב סיפר לכאן חדשות כי "המטפל שלו נתן לו כדור בימים האחרונים, ומייד אחר כך הוא התלונן שיש לו הזיות". עוד עלה בחקירה כי לנאשם אין כל הסמכה או הכשרה לטפל באנשים הסובלים מהפרעות נפשיות וכי הוא נהג לרכוש את הסמים באמצעות הטלגראס. המטפל נאשם גם בייצוא, ייבוא וסחר של סמים מסוכנים.

עורכי דינו של האב, יהודה פריד וטל גבאי, בירכו על ההחלטה על פרסום השם: "יש עניין ציבורי רב  לחשוף את מי שניצל חולשות של מטופלים והלעיט אותם בסמים קשים במסווה של טיפול רפואי. נזכיר שהפסיכיאטר המחוזי קבע כבר בשלב הביניים כי יש קשר סיבתי בין אותם הסמים שהאב קיבל מאותו מטפל שרלטן לבין האירוע הפסיכוטי שהוביל לרצח. אנו בטוחים שכאשר תתקבל חוות הדעת הסופית - כתב האישום של המטפל יתוקן באופן שיקשור את המטפל לרצח ויכלול גם עבירה של גרימת חבלה נפשית חמורה לאב".

עורך דינו של לנדאו, עד קידר, מסר: "בדיון הורה בית המשפט על שחרורו של מרשי וזאת בין היתר לאחר שהוכח באופן חד משמעי כי אין כל קשר בכלל, בטח לא קשר סיבתי, לרצח המזעזע - וכל הניסיונות לעשות קשר שכזה על ידי גורמים מניפולטיביים לא צלחו".