תחנת כוח סמוך לחוף זיקים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו בפסגת האקלים: עד 2025 לא תתבצע יותר שריפת פחם בישראל

עוד רה"מ בפסגה הווירטואלית: התחייבתי להפחית את פליטת הפחמן הדו-חמצני • ביידן פתח את הפסגה בקריאה לקהילה הבינלאומית לחזור ולפעול יחד נגד משבר האקלים
גילי כהן
23 באפריל 2021
15:27
עודכן ב 16:04

אחרי הנאומים של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, ומנהיגים נוספים מהעולם, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (שישי) פסגת המנהיגים הווירטואלית בנושא האקלים. "עד 2025 – לא תתבצע יותר שריפת פחם בישראל", הבטיח נתניהו.

עוד אמר ראש הממשלה בנאום מוקלט כי "התחייבתי להפחית את פליטת הפחמן הדו-חמצני ולהשלים בהצלחה את המעבר מדלקים פוסיליים לאנרגיה מתחדשת בישראל עד שנת 2050. במהלך חמש השנים האחרונות הגדילה ישראל את תפוקת האנרגיה שמקורה בקרינת השמש מ-2% לכמעט 10% בשנה זו. הצבנו לעצמנו יעד שעד סוף העשור הנוכחי נפיק למעלה משליש מהחשמל שלנו באמצעות אנרגיה מתחדשת.

מי אשם שהכדור שלנו לוהט? האזינו לפרק בהסכת "הזמן הירוק"

"אתגר משלים שמונח לפתחנו הוא אגירת אנרגיה סולארית. אני וממשלתי משקיעים מאמצים ניכרים בפתרון האתגר כדי להפוך את ישראל למדינה מובילה בעולם באגירת אנרגיה. הדבר יאפשר לנו לחולל מהפכה אמיתית בשימוש באנרגיה מתחדשת. מאות חברות הזנק ישראליות מתמקדות בפרויקט זה ובנושאים שקשורים בו. החברות הללו כבר קיבלו השקעות של מיליארדי דולרים, והן תקבלנה עוד. אני מאמין שהמדע הישראלי והיצירתיות הישראלית יאפשרו לנו לתרום את חלקנו למעבר העולמי לכלכלה נטולת פליטות של פחמן דו-חמצני.

ביידן פתח את הפסגה בקריאה לקהילה הבינלאומית לחזור ולפעול יחד נגד משבר האקלים. לדבריו, "מחיר אי-העשייה ממשיך לעלות". הוא התחייב כי "אצות הברית תכווץ את פליטת גזי החממה שלה בכמחצית עד סוף העשור".