איציק סעידיאן

תחקיר ראשוני של ההתנהלות מול סעידיאן: הרופאים טרם מסרו גרסתם, אך נמצאו כשלים

במערכת הביטחון מחפשים דרך חוקית שתאפשר את תחקור הרופאים, שאסורה בגלל מעמדם המשפטי. ברפורמה שתוצג מחר לממשלה מומלץ שלא ינברו בעברו של נכה פוסט טראומה, יבוטל מבחן ההכנסה ויוגדל מספרם של אנשי המקצוע
כרמלה מנשה
24 באפריל 2021
12:35

הטרגדיה של איציק סעידיאן: התחקיר הראשוני על התנהלות אגף השיקום במשרד הביטחון מול נכה צה"ל שהצית את עצמו הוגש לשר הביטחון בני גנץ ולמנכ"ל משרדו. לכאן חדשות נודע כי רופאים בוועדות הרפואיות לא תוחקרו מאחר שאין אישור לחקור אותם בשל מעמדם המשפטי כחברים בוועדות רפואיות. במערכת הביטחון מחפשים דרך חוקית שתאפשר את תחקור הרופאים.

בדוח הראשוני לבדיקת התנהלות אגף השיקום נמצאות תקלות. הרפורמה הרחבה שהוחלט עליה מלמדת על כשלים שהיו במערכת הטיפול בהלומי קרב. ברפורמה מומלץ שלא ינברו בעברו של נכה פוסט טראומה, יבוטל מבחן ההכנסה ויוגדל מספרם של העובדים הסוציאליים והמוקדנים שיהיו קשובים לפניות בכל שעות היממה. התוכנית תוצג מחר לממשלה.

מצבו של סעידיאן בן ה-26 מירושלים, מוסיף להיות אנוש. בתחילת השבוע הוא עבר לראשונה ניתוח בבית החולים שיבא בתל השומר, שאחריו נמסר על שיפור קל במצבו. ביום רביעי הידרדר מצבו שוב ונשקפת סכנה לחייו.