ירין שרף

אחרי ששידר באינסטגרם מהמעצר: ירין שרף צפוי לסנקציה משמעתית

בשירות בתי הסוהר הודיעו ששרף, המואשם בעבירות מין בבת ה-13 במלונית, צפוי לסנקציה משמעותית, לאחר שהעלה בחשבון האינסטגרם שידור לייב מהמעצר • שרף תקף את הפרקליטות
ורד פלמן
24 באפריל 2021
20:52

בשירות בתי הסוהר הודיעו הערב (שבת) כי ירין שרף, המואשם בעבירות מין בבת ה-13 במלונית, צפוי לסנקציה משמעותית, לאחר שהעלה בחשבון האינסטגרם שידור לייב מהמעצר. שרף תקף את הפרקליטות ואמר כי "זאת מתפרה".

בשירות בתי הסוהר מסרו כי העצור ניצל את זכותו החוקית לקיים שיחת טלפון, בכדי להעלות באמצעות גורם שלישי את דבריו לשידור. אנו רואים את הנושא בחומרה רבה והעצור יטופל משמעתית על פי הנהלים.

לפני כחודש, בצעד חריג ובעקבות הביקורת - הפרקליטות שינתה את סעיף האישום נגד שרף לאונס. לפני כחודש וחצי פורסם בכאן חדשות כי הפרקליטות מבצעת השלמות חקירה בפרשה, ובאישור ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן גבתה עדות פעם נוספת מהילדה בת ה-13, שלפי כתב האישום החדש נאנסה.

כתב האישום נגד שרף ייחס לו רק עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה ומתן משקה משכר לקטין. על רקע כתב האישום המקל נגד שרף, כמאה בנות ובני נוער הפגינו מול משרדי פרקליטות מחוז תל אביב. כמה מהן ומהם צעקו: "נמאס, תאשימו את האנס", ונשאו שלטים עליהם נכתב "את לא לבד". אמה של בת ה-13 הגיעה להפגנה.