שריפת גופות של מתים מקורונה בהודו, אמש
צילום: רויטרס

בעקבות התחלואה הגבוהה: ישראל שוקלת לשלוח סיוע רפואי להודו

במשרד החוץ מתייעצים עם ההודים לגבי סוג והיקף הסיוע שיישלח • 2 מיליון נדבקו בקורונה בהודו בשבוע האחרון, עוד ועוד מדינות אוסרות כניסת הודים לשטחן. באיחוד האירופי ובארצות הברית נערכים לשלוח עובדי רפואה נוספים לסיוע • 5.5 מיליון בני אדם אובחנו בעולם בשבוע החולף
גילי כהן, עמיחי שטיין ומתי ברנהרט
25 באפריל 2021
09:58
עודכן ב 17:27

ישראל שוקלת להוציא סיוע רפואי להודו בעקבות התחלואה הגוברת במדינה, כך נודע היום (ראשון) לכאן חדשות. הסיוע האחרון שנשלח על ידי ישראל למדינה היה לפני כחודש וחצי. היום התקיימו דיונים בנושא במשרד החוץ וכן מול הצד ההודי, אך החלטה בסוגיה טרם התקבלה.

בעוד שבישראל הקורונה כבר כמעט לא מורגשת עם כ-1,800 חולים פעילים, בעולם נשברים שיאי תחלואה. בשבוע החולף אובחנו בעולם יותר מ-5.5 מיליון בני אדם. בראש הרשימה ניצבת הודו, שבה אובחנו בשבוע החולף לא פחות משני מיליון נדבקים. ביממה החולפת נרשם שיא תחלואה יומי בפעם השלישית ברציפות בהודו עם 346,786 נדבקים חדשים. אחרי הודו ניצבות אצרות הברית, ברזיל וטורקיה. 

"העלייה במקרי הקורונה זעזעה את האומה", אמר היום ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי וקרא לציבור להתחסן. הסגר בדלהי הוארך עד 3 במאי. מתחילת המגפה נדבקו בהודו 17 מיליון בני אדם. בבית הלבן הודיעו הלילה כי הם מודאגים מאוד ממצב הקורונה בהודו, ומתכננים להעניק עוד סיוע לממשלה ההודית ולשלוח עובדי רפואה נוספים. "אנו נמצאים בשיחות בדרגים גבוהים עם הודו בנושא, נפרסם עוד מידע בקרוב", נמסר. גם באיחוד האירופי הודיעו על סיוע להודו. 

איראן הודיעה שתאסור כניסת הודים בעקבות התפשטות הווריאנט המקומי. כוויית השהתה את כל הטיסות מהודו אליה עד להודעה חדשה. גם גרמניה מטילה מגבלות, והחל משני הקרוב – רק אזרחים גרמנים יוכלו להיכנס למדינה מהודו. מוקדם יותר גם בריטניה וקנדה הטילו מגבלות על נסיעות אליהן מהודו.

לפי אומדן סוכנות אי-אף-פי, אתמול נרשמה בעולם העלייה הגדולה ביותר בכמות המאובחנים – 893 אלף. יותר משליש מהמקרים מקורם בתחלואה הגואה בהודו. השיא הקודם בתחלואה העולמית היה ב-8 בינואר, אז נרשמו 819 אלף מקרים מאומתים ברחבי העולם בתוך יממה אחת. ברוסיה דיווחו רשויות הבריאות על יותר מ-8,800 מקרים מאומתים של קורונה ביממה הקודמת, וכן כ-400 מקרי מוות. בגרמניה נרשמו יותר מ-23 אלף מאומתים וכ-300 מתים מהנגיף.