הילולה במירון בל"ג בעומר, 23.05.19
צילום: דוד כהן, פלאש 90

המשטרה נערכת להילולה במירון: "מבצע מאתגר"

מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא: "במבצע האבטחה ישתתפו 5,000 שוטרים. זה קורה במקביל לרמדאן ולתפילות בהר הבית ביום שישי - המשמעות היא מאמץ עצום מבחינת המשטרה"
רובי המרשלג
25 באפריל 2021
11:42

לקראת ההילולה במירון בל"ג בעומר שתתקיים השבוע, מפקד מחוז צפון במשטרה, ניצב שמעון לביא, אמר היום (ראשון) כי המשטרה נערכת, ושבמבצע האבטחה ישתתפו 5,000 שוטרים. "מדובר במבצע מאוד מאתגר. אנחנו מרגישים את השטח. יש ביקוש גדול מאוד לעלייה להר, לאחר שבשנה שעברה ההילולה בוטלה בשל הקורונה", אמר ניצב לביא.

הילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון תחל בערב ל"ג בעומר ביום חמישי, ותסתיים ביום שישי. על כך אמר ניצב לביא: "הכול 'מתכווץ' ל 36 שעות במקום 72 כדי לסיים הכול טרם כניסת השבת. הפעם האחרונה שבה זה קרה הייתה לפני 14 שנה". עוד נוקדה בעייתית מבחינת העיתוי לדבריו, היא כי "כל זה קורה מקביל להערכות לרמדאן ולתפילות בהר הבית ביום שישי הקרוב. המשמעות היא מאמץ עצום מבחינת המשטרה".

בשבוע שעבר השרים בממשלה סיכמו על המתווה לפיו הציבור יוכל להגיע להילולה במירון. סוכם שמתחם הדלקת המדורות יכלול עשרת אלפים איש בכל זמן נתון, על בסיס סדר הדלקות קבוע, ויוכלו להיכנס אליו רק אנשים שמחזיקים בתעודת מתחסן או בתו ירוק. שלוש מדורות יודלקו במקביל בשלושה מפלסים שונים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות והתאמת תשתיות. הקהל יגיע בהסעות מסודרות.

תגיות:
ל"ג בעומר