נתניהו וכ"ץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ישראל כ"ץ התנגד לדרישת נתניהו לאשר לבדו מיזוג רשימות: "לא ינשלו אותי מסמכותי"

שר האוצר דרש להביא את ההחלטה על חיבורים עם מפלגות גם לפורום "המזכירות". נתניהו תקף את התנהלות כ"ץ, אך בעצת מקורביו הסכים לדרישה • ועדת החוקה של הליכוד אישרה את בקשת נתניהו
מיכאל שמש
25 באפריל 2021
15:28
עודכן ב 22:13

מתיחות בצמרת הליכוד: בכיר המפלגה השר ישראל כ"ץ זעם על ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען: "הוא מנשל אותי מסמכותי, לא אאפשר שאיש אחד יקבע חיבורים". כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. כ"ץ דרש להביא את ההחלטה על חיבורים עתידיים עם מפלגות גם לפורום "המזכירות" של הליכוד. ראש הממשלה תקף את התנהלות כ"ץ, אך בעצת מקורביו הסכים לדרישה.

לאחר המחלוקת, ועדת החוקה של הליכוד אישרה הערב את בקשתו של נתניהו, והסמיכה אותו להביא הצעה עקרונית להגשת רשימת מועמדים משותפת בבחירות לכנסת ה-25. ההחלטה דורשת את אישורי חברי מרכז הליכוד, שיוזמנו להצבעה בעניין ביום רביעי הקרוב.

בנט ולפיד החליטו לנהל מרתון מגעים

עוד פורסם הערב כי יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד החליטו לנהל ביניהם מרתון מגעים וניטרלו את יתר השותפים מהשיחות. זאת ברקע הדיווחים על מחלוקות רבות בין חברי גוש השינוי מכל המפלגות. 

בנט כינס היום את חברי סיעתו לפגישת עדכון על מאמציו להקים ממשלה. בסיומה פרסם הודעה לפיה "העדיפות היא להקמת ממשלת ימין תחילה, ובמקביל לפעול להקמת ממשלת אחדות לאומית. רק אם שתי האפשרויות לא יתאפשרו, ולאחר שימינה עשתה כל מאמץ להקים ממשלה טובה בישראל, נלך בלית ברירה לבחירות חמישיות".

לאחר הודעת ימינה, פרסם יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' בחשבון הפייסבוק שלו מכתב ארוך הממוען לבנט, תחת הכותרת: "עוד לא מאוחר להתעשת". במכתב טען סמוטריץ' בין היתר כי "ראש ממשלה שעומד בראש מפלגה של שבעה מנדטים הוא לא לגיטימי". 

סמוטריץ' סיים את המכתב בהצעה לבנט להיפגש עם ראשי מפלגות הימין ו"להפוך כל אבן כדי להצליח", לדבריו. "בוא נחזור לימים הטובים שבהם אתה ואני רותמים את הכישורים והיכולות הפוליטיות שלנו ביחד כדי לתמרן את המערכת הפוליטית למקומות הטובים למדינת ישראל".