ראש ממשלת הודו מודי בעצרת בחירות, מארס 2021
צילום: אי-פי

בעיצומו של המשבר, ממשלת הודו דרשה מפייסבוק וטוויטר להסיר פוסטים נגד מודי: "זורעים פאניקה"

ברחבי העולם סוגרים את השערים לתושבי תת היבשת שהפכה למוקד התפרצות המזוהה עם הזן החדש, ובבתי החולים במדינה אוזל החמצן. אולם מתברר שממשלת הודו עוסקת גם בהשתקת ביקורת ודרשה את הסרת הפוסטים. הרשתות החברתיות נענו לדרישת הממשלה
מאיה ראכלין
26 באפריל 2021
08:54

המשבר בהודו מחריף, והמדינה מורה להוריד פוסטים שקוראים לסיוע: בעיצומו של גל הקורונה הקטלני שחווה עכשיו הודו, כאשר התושבים במדינת דלהי נאבקים על זכותם לנשום, הממשל ההודי הורה אתמול (שני) לפייסבוק, אינסטגרם וטוויטר להוריד עשרות פוסטים שקשורים להתמודדות עם המגפה. כך דיווח הניו יורק טיימס. 

מחיר הפופוליזם: הזן ההודי גובה מחירים כבדים - אך את האצבע המאשימה צריך לכוון אל מקבלי ההחלטות | הפרשנות של יואב זהבי

מדובר בכ-100 פוסטים, שמגיעים בעיקר ממבקרים ופעילי אופוזיציה בהודו שקראו לראש הממשלה נרנדרה מודי להתפטר. הממשל אמר שהפוסטים הללו יוצרים פאניקה, מוציאים את הדברים מהקשרם ויכולים להקשות על ההתמודדות עם המגפה. החברות שיתפו פעולה והפכו את הפוסטים ל"בלתי נראים" עבור תושבי הודו. בעבר החברות פרסמו מחדש תוכן מסוים לאחר שהכריעה הממשלה ההודית שהיא עברה על חוקי המדינה.

מלכה איראני, ישראלית המתגוררת בבנגלור שבהודו, התראיינה הבוקר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב וסיפרה על המצב במדינה מנקודת מבטה. "כרגע אין סגר כללי, יש סגרים מקומיים במדינות השונות. למרות המצב לא כולם עוטים מסכות. ייתכן שהמספרים שהממשלה מפסרמת לא משקפים את ההיקף המלא של התחלואה", אמרה איראני. 

בעוד שבישראל הקורונה כבר כמעט לא מורגשת עם כ-1,700 חולים פעילים, בעולם נשברים שיאי תחלואה. בשבוע החולף אובחנו בעולם יותר מ-5.5 מיליון בני אדם. בראש הרשימה ניצבת הודו, שבה אובחנו בשבוע החולף לא פחות משני מיליון נדבקים. שלשום נרשם שיא תחלואה יומי בפעם השלישית ברציפות בהודו עם 346,786 נדבקים חדשים.