יאיר נתניהו בבית המשפט

יאיר נתניהו העיד בתביעת הדיבה: "מעולם לא קיבלתי כסף מהמדינה"

בנו של ראש הממשלה התייצב בבית המשפט לדיון בתביעה שהגיש נגדו ארגון מולד • בתשובה לשאלות על הפרסום נגדו השיב כי "מעולם המדינה לא שילמה שאכלתי במסעדה" • מנכ"לית מולד: "לא מקבלים כסף מהקרן החדשה"
עופר חלפון
26 באפריל 2021
13:20
עודכן ב 17:40

בבית הדין לעבודה בתל אביב התקיים היום (שני) הדיון בתביעת הדיבה נגד יאיר נתניהו שהגיש ארגון מולד. נתניהו נתבע על דברים שפרסם נגד הארגון אחרי שהארגון פרסם כתבה על אביו, בנימין נתניהו. בין היתר כתב נתניהו כי מדובר בארגון שפועל להשמדת ישראל. במהלך הדיון נשאל נתניהו: " כל הארוחות האלו שאתה סועד על חשבון משלם המיסים הישראלי זה נכון?". הוא השיב: "מעולם המדינה לא שילמה שאכלתי במסעדה. מהפוסט אפשר היה להבין שקיבלתי כסף מהמדינה, מעולם לא קיבלתי כסף מהמדינה".

מנכ"לית מולד, ליאת שליזנגר, העידה ונחקרה על ידי עורך הדין יוסי כהן, פרקליטו של יאיר נתניהו, וטענה: "מולד לא מקבלת כספים מהקרן החדשה לישראל". יוסי כהן המשיך: "ג'ורג' סורוס הוא עוכר ישראל קורא להשמדת ישראל אין לך מה לקבל ממנו כספים. מה פסול בקבלת תרומות מהקרן החדשה לישראל?" שלזינגר השיבה כי אין שום פסול בזה. כהן ענה כי "אתם חלק מרשת של ארגוני שמאל שמטרתם הפלת שלטון הימין והחזרת שלטון שמאל". שליזנגר השיבה :"לא נכון. אנחנו חוקרים את חקר הציונות וביטחון המדינה".

עורך הדין המייצג את ארגון מולד, גלעד שר, עלה לתשאל את יאיר נתניהו ושאל: "האם יש גוף שנקרא הקרן להשמדת ישראל?". נתניהו השיב כי "יש גוף שנקרא הקרן לישראל החדשה שמקבל כסף מארגונים עוינים ופועלת לפגוע במדינה כדי שהיהודים יהפכו למיעוט במדינה. הקרן ממנת את עדאללה שפועלת להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה". הוא נשאל מה הוא עושה כיום והשיב: "יש לי תוכנית רדיו ואני לומד בבינתחומי".

כשהשיב בנוגע לארוחות על חשבון המדינה הקשה שר: "כל ההוצאות שלך כולל הארוחות, גם יום יום, גם עם שועי עולם, הן על חשבון משלם המיסים". נתניהו טען - "כשאני אוכל בבית לא עושים חלוקה מסוימת על סלט בחביתה. אני משלם על עצמי מכספי על טיסות. איך אפשר לחלק את זה בכלל?".

שר המשיך, "היה פרסום בשנים האחרונות שהיית מובטל או סטודנט שכל הוצאתך ממונו על ידי הציבור. הפרכת פרסום כזה?". נתניהו ענה: "מהפוסט שפרסמתם עליי אפשר לחשוב שאני מקבל כסף מהמדינה. אני לא חי על חשבון המדינה, אני לא מוכן לקבל את ההגדרה המבזה הזו".

נתניהו נשאל על היכרותו עם ג'יימס פאקר וענה כי באותה תקופה הוא היה כולל אותו במאגר החברתי שלו. כשנשאל אם היה בסוויטה שלו השיב נתניהו: "הייתה לו דירה ריקה אז שאלתי אותו אם הוא יוכל להשאיר מפתח כשהוא בתל אביב. I WAS CRASH OVER  אחרי מסיבה בשלוש בלילה". הוא הוסיף: "הלכנו לארוחת ערב איתו ועם מאריה קרי לא שילמתי על ארוחת הערב".

שר שאל לגבי הפגישה של נתניהו עם נשיא ארצות הברית, ועורך הדין כהן התנגד לשאלה, והוסיף: "מבקש שהשופטת תגן עלינו". נתניהו הוסיף לעבר שר: "נראה לי שהשופטת צריכה הגנה ממך. חוצפן ואלים". במענה לשאלה אמר: "מדובר בביקור הנשיא טרמפ ורעייתו מלניה ב-2017. בתו של הנשיא ריבלין אכלה איתם צוהריים וכל עיתונות השמאל כתבה איזה מדהים זה".