תקיפת הרב מאלי ומנכ"ל הישיבה

המהומות ביפו: שני אחים הואשמו בתקיפת הרב מאלי ומנכ"ל הישיבה בעג'מי

המשטרה הצביעה בחקירה שהמניע לתקיפה סמוך לישיבת ההסדר הוא גזעני - אבל הפרקליטות ייחסה לנאשמים תקיפה על רקע מקרקעין בלבד, בטענה לחוסר ראיות • כתב אישום הוגש נגד בן 19 ממזרח ירושלים שהשליך כוס קפה רותח על חרדי בשער שכם - בזמן שחברו שידר את התקיפה בטיקטוק
דניאל אלעזר ואמוץ שפירא
26 באפריל 2021
13:46

המהומות ביפו ובירושלים: כתב אישום הוגש היום (שני) נגד שני אחים בתקיפת הרב אליהו מאלי ומנכ"ל הישיבה, משה שנדוביץ, בשכונת עג'מי ביפו. אף כי בדיוני הארכת מעצר המשטרה חזרה על כך שהמניע לתקיפה גזעני, בכתב האישום אין זכר למניע הזה - ומיוחסת לנאשים תקיפה על רקע מקרקעין בלבד.

גורם במשטרה אמר לכאן חדשות כי במשטרה התאכזבו מהחלטת הפרקליטות שלא לייחס לשניים סעיף עבירת תקיפה ממניע גזעני, לאחר שלטענת הפרקליטות לא הייתה תשתית ראייתית לשם כך. 

לפי החקירה עולה כי הרב מאלי, מנהל ישיבת ההסדר, הגיע יחד עם מנכ"ל הישיבה ואדם נוסף כדי לבחון רכישת נכס מקרקעין עבור הישיבה שנמצאת סמוך למקום. הנאשמים, שני אחים בשנות ה-30 לחייהם בני משפחת גרבוע הגרים ליד, הבחינו בהם ודרשו שיעזבו את המקום. לדבריהם, אחד מאנשי הישיבה הוציא את מכשיר הטלפון הנייד שלו במטרה לצלם אותם - מה שעורר את כעסם והוביל אותם לתקוף את מאלי ושנדוביץ.

בד בבד, כתב אישום הוגש היום נגד מוחמד סוילם, בן 19 ממזרח ירושלים, באשמה שלפני שבוע השליך בשער שכם כוס קפה רותח על חרדי, עדיאל מרדכי, תוך שחברו מצלם הכול בשידור חי בטיקטוק וכשסוילם מדריך אותו "צלם את הפנים". לפי כתב האישום, המייחס לו תקיפה ממניע גזעני, סוילם השליך עוד כוס קפה לעבר אדם שני בעל חזות חרדית ותכנן לזרוק אחת שלישית לעבר אדם נוסף, אך בשל מהירות הליכתו לא הספיק.