הדרך ארוכה: הצצה לתוואי הרכבת הקלה בגוש דן

הקו האדום של הרכבת הקלה, שיעבור ברחוב בתל אביב ויגיע ליפו, מעלה תקווה חדשה אצל בעלי עסקים ותושבים שכבר שכחו מהם רחובות שוקקי חיים
אורי לוי
26 באפריל 2021
14:28
עודכן ב 01 מאי 15:43

יפו חוזרת להיות יפו, וזה לא קשור לפוליטיקה. מתחילים לראות מחדש את שדרות ירושלים, ואומרים שבסוף שנת 2022 תהיה פה רכבת קלה. הקו אדום הולך ומתגבש למהלכי הסיום, ומעלה תקווה חדשה אצל בעלי עסקים ותושבים שכבר שכחו מהם רחובות שוקקי חיים.

כבר ניתן לראות את האור בקצה המנהרה התת קרקעית. ועדיין, התושבים כאן למודי סבל ממושך. הם מאמינים שהעיר תחזור להיות שוקקת כשהייתה, אבל כפי שאומר גבי פרץ, בעל מעדנייה ביפו: "חבלי הלידה קשים".

העבודות על הרכבת כבר גבו מחיר לא קטן. חנויות נסגרו, עסקים נפלו, ובכלל, השדרה שהייתה הלב והנשמה היפואית קרסה ונעלמה. "יהיה קשה למשוך את האנשים לפה עוד פעם, מאוד קשה", אומר משה ויצמן, בעל חנות ביפו. תושבי העיר, ובייחוד בעלי העסקים, מחכים לנשום לרווחה אחרי התקופה המאתגרת הזו.

"אנחנו כבר מבולבלים מה יותר אוכל אותנו, הקורונה או הרכבת", אומר לירן, בעל מסעדה בעיר. "אבל לפחות יורידו את הגדרות. נשמח שהן כבר לא יהיו לנו מול העיניים ולא נרגיש בתוך אתר בנייה".

בחלקים הדרומיים של הקו האדום, בדרך לבת ים, זה מתחיל להיראות כמו ההבטחות שניתנו. חיים גליק, מנכ"ל נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים), מבטיח שהרכבת תיסע פה בסוף שנת 2022: "זו תהיה רכבת מקצועית מאוד, מודרנית מאוד, שתעבור בתדירות של כל 3.5 דקות. בקרוב מאוד כבר יתחילו נסיעות המבחן".

בינתיים אומרים שההמתנה תהיה שווה, ובעלי העסקים מצפים. לילי פרץ, בעלת מעדנייה ביפו, לגמרי אופטימית: "ייראה כאן כמו בירושלים, רחוב יפו, למה לא? הלוואי. שדרות ירושלים תהיה כמו ירושלים. איזה יופי!".

כבר אפשר לדמיין את המסילות, שבילי האופניים ואזורי המסחר מסביב, אבל הדרך עוד ארוכה. הקווים הנוספים, הסגול והירוק וגם המטרו, הם בינתיים הרחק מעבר לאופק. הקו האדום הוא הראשון - 24 ק"מ, 34 תחנות, והצפי הוא לכ-250 אלף נוסעים ביום.

בקרוב שדרות ירושלים ביפו גם ייראו ככה? הרכבת הקלה בירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

הפרויקט מבטיח, אך לא זול. העלות של הרכבת הזו היא כ-18 מיליארד שקלים. בהתחלה היו ההערכות נמוכות יותר. "אני חושב שההערכות הראשוניות לא תאמו את המציאות הלכה למעשה", מסביר גליק. "אבל כשהפרויקט נכנס לישורת האחרונה שלו המספרים היו ידועים פחות או יותר לכולם".

בפארק המסילה בתל אביב נראה שליו ושקט, אך ממש מתחתיו עוברת הרכבת. מבחוץ זה נראה כמו אתר בנייה קטן וחסר משמעות, ואז יורדים למטה. 32 מטרים מפרידים בין קצה הרחוב לתחתית של קומת הרציף, שם הכול כבר מוכן. 12 קילומטרים של רכבת קלה תת קרקעית כמעט מוכנה לתפעול. בני נעים, מנהל אתר תחנת אלנבי צופה שממש בקרוב נזכה גם לנסוע ברכבת: "חודש עבודה ואנחנו מוכרים כרטיסים. יהיה צפוף, אבל תגיע לכאן רכבת בכל שלוש דקות. הרצת הרכבת תתחיל כבר בחודש הבא באזור המזרחי של הקו".

אפילו רכבת אחת כבר נוסעת כאן. היא לשימוש העובדים בלבד כרגע, אבל כן - הרכבת הקלה בתל אביב ממש נוסעת.