התרגיל שביצע ארגון חמאס, שבת
צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90

אבו מאזן שולח נציג לקטר - ללחוץ על חמאס שלא ליזום הסלמה

דיונים בצמרת חמאס בשאלת התגובה על הביטול הצפוי של הבחירות ברשות • בכיר בחמאס טוען: החלטה על דחיית הבחירות לא תגרור הסלמה מעזה
גל ברגר
26 באפריל 2021
20:18
עודכן ב 00:09

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן החליט לשגר ביממה הקרובה את נציגו חוסיין א-שייח' לקטר. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, א-שייח' ייפגש עם בכירים בדוחא במטרה שאלו ילחצו על חמאס שלא לגרור את האזור להסלמה עקב דחייתה הצפויה של מערכת הבחירות ברשות הפלסטינית.


הצו הנשיאותי של אבו מאזן שיורה על דחיית הבחירות המתוכננת בחודש הבא, צפוי להתפרסם עד לסוף השבוע, לאחר פגישת הנהגת הרשות ברמאללה המתוכננת ליום חמישי בערב. צו הדחייה אינו צפוי לנקוב בתאריך חדש לבחירות.

בתוך כך, בצמרת חמאס מתקיימים דיונים בשאלה כיצד על ארגון הטרור להגיב עם דחיית מערכת הבחירות, והאם לעבור על כך לסדר היום. בכיר בחמאס אמר היום לכאן חדשות כי בארגון כבר מבינים שהבחירות יידחו, זאת על אף שבארגון הפת"ח טרם הודיעו להם על כך רשמית. בחמאס מתנגדים לביטול הבחירות, שהיו אמורות להוות עבור הארגון פתח לחזרה ליהודה ושומרון.

לדברי בכיר חמאס דחייה של מערכת הבחירות לא תגרור את עזה להסלמה מול ישראל. אולם כזכור, החלטות מסוג זה מתקבלות לבסוף על ידי הנהגת ארגון הטרור בעזה יחד עם הזרוע הצבאית. מבחינת חמאס התרחיש הסביר הוא תסיסה ותבערה בגדה ובירושלים - ולא ברצועת עזה. כעת נשאלת השאלה האם חמאס יחליט "לזרוק גפרורים" גם מכיוון הרצועה.

איך הפך אבו מאזן מתקווה ליברלית לשליט יחיד? האזינו להסכת "עוד יום"

אמש נורו חמש רקטות מעזה לעבר ישראל. כיפת ברזל יירטה שתיים מהן והשאר נפלו בשטחים פתוחים או בשטח הרצועה. במוצאי שבת נורו מרצועת עזה ארבע רקטות לישובי הדרום. איש לא נפגע. בליל שבת נורו מהרצועה לשטח ישראל 36 רקטות בתשעה מטחים, שש מהן יורטו. בתגובה לירי הרקטות, תקף צה"ל יעדי טרור ברצועת עזה.