רחבת שער שכם, הערב

כוחות משטרה מתוגברים פועלים בשער שכם

אדם אחד נעצר. המשטרה כרזה קודם לכן: "תחגגו אבל בלי הפרות סדר, זה פוגע בציבור המתפללים שמגיעים למסגד" • מחאה סמוך לכיכר השבת - פחים הוצתו רכב כיבוי נרגם באבנים
ורד פלמן וסולימאן מסוודה
26 באפריל 2021
22:17
עודכן ב 23:31

המשטרה עצרה הערב (שני) חשוד בהפרת סדר ברחבת שער שכם בירושלים. זאת לאחר שכוחות משטרה מתוגברים פיזרו את ההמונים אך כמה מהם החלו חוזרים לרחבה.

כמה עשרות צעירים התקהלו ברחבה לחגוג תוך השמעת קריאות "תרימו את הידיים גבוה, עדיף למות על להיות מושפל. אללה אכבר". המשטרה כרזה בערבית: "רמדאן כרים לכולם. תחגגו אבל בלי הפרות סדר, זה פוגע בציבור המתפללים שמגיעים למסגד. בבקשה לשמור על הסדר. אני מבקש, בלי הפרות סדר".

שריפת פחים והתפרעויות סמוך לכיכר השבת

בזירה אחרת בבירה, החלה מחאה סמוך לכיכר השבת בהשתתפות עשרות מפגינים שהחלו מפרים את הסדר, תוך חסימת ציר התנועה. פחים הוצתו והחלו התפרעויות במקום. אבנים הושלכו לעבר רכב כיבוי אש שהוזעק למקום ונגרם לו נזק, אך לא היו נפגעים.

רשף נח יונה, סגן מפקד משמרת תחנת האומה סיפר: "הגענו למקום עקבות קריאה של מדורת ל"ג בעומר, כשהגענו התגודדו סביבנו עשרות אם לא מאות ילדים. פעלנו במהירות לכיבוי האש והתפנינו מהמקום בליווי כוחות משטרה ויס"מ".

בשער חוטה שליד הר הבית הושלכו קודם לכן שולחן וחפצים אחרים אל שוטרים, ושתי שוטרות נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. נעצרו שישה חשודים והמשטרה מחפשת עוד מעורבים בתקיפה. בד בבד, המשטרה עצרה בדרום העיר חשודה בפגיעה בסמלי המדינה, לאחר שבימים האחרונים הופץ סרטון ברשת החברתית אודות המעשה, היא הועברה לחקירה במשטרה.