ברוך בן-יגאל, ארכיון
צילום: כאן חדשות

אחיין של הנאשם ברצח עמית בן יגאל - נעצר בחשד להטרדת אביו השכול

פרסום ראשון: לפי החשד, האחיין שלח לאביו השכול של עמית בן יגאל מסרונים, בהם טען לחפותו של דודו. בית המשפט הורה על שחרורו של האחיין בתנאים מגבילים
כרמל דנגור
26 באפריל 2021
20:39

פרסום ראשון: אחיינו של נזמי אבו בכר, הנאשם כמחבל שרצח את לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל - נעצר בשבוע שעבר בחשד להטרדת אביו השכול של עמית, באמצעות מסרונים ששלח לאב. כך פורסם הערב (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. על פי החשד, האחיין שלח לברוך בן-יגאל, האב השכול, מספר מסרונים בעברית, בהם טען לחפותו של דודו וכתב כי עמית נהרג מאש צה"ל.

כזכור, חקירת האירוע העלתה כי בן-יגאל נהרג מפגיעת אבן גדולה בראשו - אבן שהשליך נזמי אבו בכר מגג בניין מגוריו, בכפר יעבד בצפון השומרון. לבקשת המשטרה, אתמול הורה בית המשפט הצבאי לשחרר את האחיין בתנאים מגבילים. האחיין טרם שילם את הערבות הכספית שהוטלה עליו, ולכן עדיין נמצא במעצר.

עו"ד מונדר אבו אחמד, שמייצג את האחיין, מסר בתגובה: "במסרונים שנשלחו לא היה כל אלמנט של הטרדה, פגיעה או איומים. מרשי מאמין בחפותו של דודו, וחשב לתומו שהוא יכול לשכנע בכך את אביו של בן-יגאל".

בחודש אוקטובר האחרון אטמו כוחות צה"ל את החדר בו התגורר המחבל נד'מי אבו-בכר בכפר יעבד, שביצע את הפיגוע בו נהרג בן יגאל. אולם האיטום לא החזיק זמן רב. אביו של בן יגאל, סיפר כי מתצלומים שנשלחו אליו נראה כי בני הבית פתחו את האטימה שביצע צה"ל. "הצילומים האלה שוברים לי את הלב, אנחנו לא מחפשים נקמה כי אם הרתעה", אמר אז.