אפי נוה בבית המשפט בלוד, 28.04.19
צילום: פלאש 90

התפתחות במשפטו של אפי נוה בפרשת נתב"ג: ניסיון להגיע לעסקת טיעון

בעוד שבועיים תתקיים פגישה מכרעת בין נוה לפרקליטות. הוא ובת זוגו נאשמים ביציאה מישראל וכניסה אליה שלא כחוק ובקבלת דבר במרמה
שלי טפיירו
26 באפריל 2021
22:15
עודכן ב 06:06

התפתחות במשפטו של אפי נוה בפרשת נתב"ג: בעוד שבועיים תתקיים פגישה מכרעת בין סנגוריו של אפי נוה לפרקליטות בניסיון להגיע לעסקת טיעון בתיק השני שמתנהל נגדו. כך דווח הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר ובת זוגו נאשמים ביציאה מישראל וכניסה אליה שלא כחוק ובקבלת דבר במרמה. מבחינת נווה הרצון הוא למחוק את האישום הפלילי נגדו למרות העובדה כי ההליך נגדו כבר החל.

נוה, הגיש בחודש אוקטובר 2020 בקשה לעכב את ההליכים בתיק נתב"ג, בטענה שהשופטת עינת רון שישבה בתיק זה בעניינו ראיינה בעבר את השופטת כרייף לתפקיד ואף נתנה המלצה בעניינה.

בחודש מארס הוחלט שלא להגיש נגד נווה כתב אישום בפרשת מין תמורת מינוי שבה נחשד בשוחד. המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שלמה למברגר, סגר את התיק נוה ונגד השופטת אתי כרייף לאחר שמיעת כלל הטיעונים שהעלו הסניגורים בשימוע וכמה דיונים שקיים. למברגר קבע כי אין סיכוי סביר להרשעה בתיק זה, וכי על אף ממצאים עובדתיים קשים שעלו מן החקירה - ממצאים העולים לכאורה כדי מעשים פליליים - יש לגנוז את התיק.