עבאס מתחבק עם זוהר ולוין אחרי בחירתו ליו"ר הוועדה
צילום: דוברות הכנסת

רק בשביל לקבל חיבוק | הזווית

גם זה קרה היום: מנסור עבאס מתחבק עם חברי הליכוד אחרי הדיל עם מיקי זוהר
יערה שפירא
26 באפריל 2021
23:04

הוועדה המסדרת של הכנסת הקימה היום (שני) את הוועדה לענייני החברה הערבית ושמה בראשותה את יו"ר רע"ם מנסור עבאס. את התפקיד הנכסף קיבל בתמורה להבטחה להצביע יחד עם הליכוד בוועדה המסדרת - מה שהעניק לליכוד את האפשרות להשיג רוב. אחרי הדיל שנרקם בין הצדדים - החיבוקים המפתיעים לא איחרו לבוא. אפילו ימינה תמכה.

מי שפחות התלהב מהידידות המופלאה שנרקמה פה היה ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ. אחרי ההודעה על הקמת הוועדה הוא צעק על ח"כ וליד טהא מרע"ם: "זה שלב ב' בחוק הלאום, זה מה שאתם מביאים לנו".

גם ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת זעם ואמר לטאהא: "הוועדה הזאת היא כלום כשאתה נמצא פה ומגנה עלייך מאי גולן". טיבי פנה לחברי יש עתיד ואמר להם: "גוש השינוי - אתם מגיעים לפה וימינה הולכים לכם על הראש, איך אתם מסכימים? סוחטים אתכם ברמה הנמוכה ביותר. אתם חושבים שזה גשם? יורקים לכם בפרצוף, אתם ביש עתיד".

ולא רק חברי הכנסת הערביים תקפו. ח"כ אלקין מתקווה חדשה העלה נקודה: "אנשי סמוטריץ׳ הולכים להצביע בעד הקמת ועדה בכנסת בראשות רע"ם, שתהיה אחראית על סוגיות הסדרה ואכיפה של התיישבות לא חוקית בנגב. מעכשיו נציגי תנועת 'רגבים' יצטרכו לבקש מעבאס לדון בבקשות שלהם".

כך אושרה הצעה נוספת של יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ מיקי זוהר אושרה, לפיה בשלב זה ימונו שלושה סגנים ליו"ר הכנסת: ח"כ יעקב מרגי מגוש הימין, ח"כ מתן כהנא מימינה וח"כ מנסור עבאס מרע"ם. כמו כן, יוקמו שתי וועדות זמניות בכנסת - 17 חכי"ם בוועדת חוץ וביטחון ו-17 חכי"ם בוועדת הכספים, בראשה יעמוד יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני.