אבו מאזן
צילום: פלאש 90

דיווח: אבו מאזן הודיע לאיחוד האירופי על דחיית הבחירות

לפי העיתון הלבנוני "אל-אחבאר": באיחוד ביקשו מיו"ר הרשות להמתין עם קבלת ההחלטה עד ליום חמישי, כדי שהם שינסו ללחוץ על ישראל להסכים לקיים את הבחירות במזרח ירושלים
נורית יוחנן
27 באפריל 2021
07:37

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" דיווח הבוקר (שלישי) כי ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע לאיחוד האירופי, לירדן ולמצרים על החלטתו לבטל את הבחירות לפרלמנט הפלסטיני, שהיו אמורות להתקיים בסוף מאי. על פי הדיווח, באיחוד האירופי יעצו לאבו מאזן להמתין עם קבלת ההחלטה עד ליום חמישי הקרוב, כדי שבאיחוד שינסו ללחוץ על ישראל להסכים לקיים את הבחירות במזרח ירושלים.

אבו מאזן הבהיר ביום שני בלילה, בישיבת הוועד המרכזי של תנועת הפת"ח: "לא נסכים בשום אופן לקיים בחירות כלליות ללא ירושלים (מזרח ירושלים) ותושביה". והפציר בקהילה הבין-לאומית להפעיל לחץ על ישראל בנושא. 

איך הפך אבו מאזן מתקווה ליברלית לשליט יחיד? האזינו להסכת "עוד יום"

אתמול דווח בחדשות הערב שיו"ר הרשות החליט לשלוח את נציגו חוסיין א-שייח' לפגישות עם בכירים בקטר, כדי שאלו ילחצו על חמאס שלא לגרור את האזור להסלמה עקב הדחייה הצפויה של הבחירות. הצו הנשיאותי של אבו מאזן שיורה על דחיית הבחירות המתוכננת בחודש הבא, צפוי להתפרסם עד לסוף השבוע, לאחר פגישת הנהגת הרשות ברמאללה המתוכננת ליום חמישי בערב. צו הדחייה אינו צפוי לנקוב בתאריך חדש לבחירות.

בתוך כך, בצמרת חמאס מתקיימים דיונים בשאלה כיצד על ארגון הטרור להגיב עם דחיית מערכת הבחירות, והאם לעבור על כך לסדר היום. בכיר בחמאס אמר אתמול לכאן חדשות שבארגון כבר מבינים שהבחירות יידחו, זאת על אף שבארגון הפת"ח טרם הודיעו להם על כך רשמית. בחמאס מתנגדים לביטול הבחירות, שהיו אמורות להוות עבור הארגון פתח לחזרה ליהודה ושומרון.