יאיר לפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במידה שנתניהו ייכשל: ריבלין נוטה לתת את המנדט ללפיד ולא להעבירו לכנסת

גורם שעודכן בפרטי המו"מ אומר שהושגה התקדמות בשיחות בין בנט ללפיד. בכירים בגוש השינוי טוענים: יו"ר ימינה הביע חשש בשיחות סגורות לפיו שניים מחברי רשימתו לא יתמכו בהקמת ממשלת שינוי
עמיחי שטיין ומיכאל שמש
27 באפריל 2021
19:00
עודכן ב 20:34

ימים אחרונים למנדט של נתניהו: בעוד שבוע יפוג המנדט של בנימין נתניהו להרכבת ממשלה. בבית הנשיא כבר נערכים לאפשרות שנתניהו ייכשל, וההערכה היא שבמצב כזה הנשיא ראובן ריבלין יטיל את המנדט על יו"ר יש עתיד יאיר לפיד.


בתוך כך, גורם שעודכן בפרטי המשא ומתן אומר הערב שהושגה התקדמות בשיחות בין נפתלי בנט ללפיד. בכירים בגוש השינוי טוענים שיו"ר ימינה הביע חשש בשיחות סגורות, לפיו שניים מחברי רשימתו לא יתמכו בהקמת ממשלת שינוי.


על רקע מאמציו של ראש הממשלה להקים ממשלת ימין, אישר הערב מרכז הליכוד את בקשת נתניהו להסמיכו להביא הצעה בדבר רשימת מועמדים משותפת בבחירות לכנסת הבאה. אם תוגש הצעה כזאת, היא תובא לאישור מזכירות הליכוד.

ביום ראשון האחרון דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי בכיר המפלגה השר ישראל כ"ץ זעם על ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא ההצעה למיזוג רשימות וטען: "הוא מנשל אותי מסמכותי, לא אאפשר שאיש אחד יקבע חיבורים". כ"ץ דרש להביא את ההחלטה על חיבורים עתידיים עם מפלגות גם לפורום "המזכירות" של הליכוד. ראש הממשלה תקף את התנהלות כ"ץ, אך בעצת מקורביו הסכים לדרישה.