-

צה"ל הפיל רחפן של חיזבאללה ואיתר רחפן נוסף של הארגון שהופל

הרחפן שהופל היום חצה משטח לבנון לשטח ישראל בגזרה המזרחית של הגבול • בתקרית מחודש יולי שנה שעברה, שתיעודה טרם הופץ בפומבי - ניסתה חוליה של חיזבאללה לבצע פיגוע נקמה בחייל במוצב הר דב וסוכלה על ידי תצפתנית. השבוע היא קיבלה אות הצטיינות
רובי המרשלג
27 באפריל 2021
20:57

צה"ל הפיל הערב (שלישי) רחפן של חיזבאללה, ואיתר רחפן נוסף של הארגון שהופל בגבול לבנון. הכוחות זיהו את הרחפן שחצה משטח לבנון לשטח ישראל במרחב הגזרה המזרחית בגבול הצפוני. עוד נמסר כי הרחפן היה במעקב הכוחות לאורך האירוע.

בנוסף, מוקדם יותר היום איתרו לוחמי צה"ל רחפן נוסף השייך לחיזבאללה בגזרה המערבית של הגבול, שהופל על ידי כוח צה"ל בשבועות האחרונים לאחר שחצה משטח לבנון לשטח ישראל.

"קראתי למפקדת לראות שאני לא הוזה": סיכול הפיגוע בהר דב שטרם סופר

לפני עשרה חודשים, בשיאה של כוננות ביטחונית בגבול הצפון, זיהתה התצפיתנית סתיו גבאי חוליה של חיזבאללה מגיעה למוצב בהר דב בניסיון לפגוע בחייל, כנקמה על הרג פעיל הארגון בסוריה. בזכות העירנות שלה האירוע סוכל, והשבוע היא קיבלה אות הצטיינות.

תיעוד התקרית המדוברת מחודש יולי אשתקד לא הופץ בפומבי, כדי לא להביך את חיזבאללה. עם זאת, הסרטון הועבר דרך כוח יוניפי"ל לצמרת הלבנונית והגיע גם למנהיג ארגון הטרור חסן נסראללה. בתקרית שהתרחשה סמוך למוצב גלדיולה, החליטה ישראל להבריח את חוליית המחבלים בירי ולא לפגוע בה, זאת כדי להעביר מסר מרתיע לחיזבאללה. להערכת גורמי צבא "המסר לא נקלט בצד השני", גם לאחר שנסראללה צפה בתיעוד האירוע שהוקלט ממצלמות התצפית של צה"ל.