אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

אישום: שוהה בלתי חוקי מהשטחים אנס נערה

חליל בראקע, בן 20 פלסטיני מיהודה ושומרון, נאשם כי אנס בת 16 בשדה באזור עמק חפר. עו"ד שירה סוכצקי כפיר מפרקליטות אזור מרכז: "מדובר באירוע חמור של 'אונס בשדה' בו המשיב שיחר לקורבן לטרף באור יום"
אמוץ שפירא
28 באפריל 2021
13:25

כתב אישום הוגש הבוקר (רביעי) נגד חליל בראקע, פלסטיני תושב יהודה ושומרון בן 20, בגין אונס וביצוע מעשים מגונים תוך גרימת חבלה של נערה בת 16 וכניסה ושהייה בישראל שלא כדין. על פי כתב האישום, ב-14 באפריל חזרה הנערה, שמתגוררת באזור עמק חפר בהסעה מבית הספר לביתה. בראקע, שעסק ברעיית צאן בשדה סמוך לשביל בו עברה, הבחין בה ורץ לכיוונה במהירות. הוא פנה אליה, אמר לה שהוא "לא מבין עברית טוב" ושאל אותה היכן היא מתגוררת. הנערה השיבה לו כי היא מתגוררת בסמוך.

בהמשך, התקרב לנערה שהרחקה ממנו וסימן לה שתשחק איתו "אבן, נייר ומספריים". היא נענתה לבקשתו ולאחר ששיחקו שלוש פעמים פנתה להמשיך בדרכה. אז, חסם את דרכה. הנערה התרחקה מבראקע, אמרה לו "ביי" אך הוא השיב לה "לא". היא שאלה אותו "מה אתה רוצה?", וזה השיב לה "נשיקה" והצביע על לחיו. הנערה סירבה לבקשתו, ובתגובה תפס אותה בראקע בכתפיה וניסה לנשקה בפיה. היא הזיזה את ראשה ובראקע נשק ללחיה.

הנערה הדפה את הנאשם ממנה ואמרה לו: "חלאס". בראקע התעלם ודרש מהנערה לנשק אותו בשפתיים. הנערה שחששה ממנו, נשקה ללחיו והחלה לצעוד במהירות. בראקע רדף אחריה, חנק אותה בגרונה באמצעות מרפקו מאחור וגרר אותה לשדה. הנערה נאבקה בו והתחננה שיעזוב אותה כשהיא צועקת "הצילו", אך הוא המשיך בגרירתה אל השדה ואמר לה: "רק קצת, רק קצת".

על פי כתב האישום, בראקע ביצע בנערה מעשים מגונים ואונס, כשהוא מתעלם מתחנוניה וזעקותיה שיחדל. הנערה הצליחה בהמשך להוציא את הטלפון הסלולרי שלה מכיסה, התקשרה לאביה וצרחה כי אונסים אותה ומסרה את המיקום שבו היא נמצאת. כשהנאשם שמע את קולו של אבי הנערה בטלפון, הוא ניסה לחטוף את המכשיר מידיה. בראקע השליך אותה על הארץ ונמלט בריצה מהמקום. לנערה נגרמו חבלות רבות.

עורכת הדין סוכצקי-כפיר כתבה בבקשת המעצר כי "מדובר באירוע חמור של 'אונס בשדה' בו המשיב שיחר לקורבן לטרף באור יום. נסיבות האירוע מלמדות כי מדובר באדם מסוכן שלא שלט בדחפיו המיניים ולא בחל להשתמש בכוח ובאלימות נגד נערה כדי לספק את יצריו".