הסופר דויד גרוסמן

דויד גרוסמן: הגסות שבה נוהג רה"מ ביועמ"ש - שפל חדש

"נתניהו מציע לכל מי שעובר במסדרון להיות ראש הממשלה החליפי שלו - רק כדי שהוא יוכל להמשיך לאחוז בקרנות המזבח ולהציל את עצמו ממה שמרחף מעליו": אלו הדברים החריפים שאמר הסופר דויד גרוסמן, חתן פרס ישראל, בריאיון לכאן רשת ב - והביע דאגה מחוסר היציבות השלטונית שמחלחלת לבתים
בחצי היום
28 באפריל 2021
16:41

הסופר דויד גרוסמן מביע דאגה מהתפוררות הדמוקרטיה בישראל ומהתנהלות הממשלה, שלדבריו נחצים בה קווים אדומים כל הזמן. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב, אמר היום (רביעי) גרוסמן: "נתניהו מציע לכל אדם שעובר במסדרון להיות ראש הממשלה החליפי שלו רק כדי שהוא יוכל להמשיך לאחוז בקרנות המזבח ולהציל את עצמו ממה שמרחף מעליו". 

האזינו לריאיון עם הסופר דויד גרוסמן בכאן רשת ב

"הלגיטימציה, למשל, שראש הממשלה נתן לאיתמר בן גביר היא חציית קו אדום בורדו בוהק", המשיך. חתן פרס ישראל לספרות התייחס גם לישיבת הממשלה הסוערת שהתקיימה אמש סביב מינוי שר משפטים.

"אנחנו נמצאים בתוך טרלול שנמשך כבר הרבה זמן, והגיע אתמול לשפל חדש בברוטליות שבה ראש הממשלה נהג ביועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט", אמר. "נתניהו קיים את ההצבעה בידיעה שהוא עושה מעשה לא חוקי".

גנץ מתרגז, רגב מתעצבנת, אוחנה צועק | האזינו הקלטות מישיבת הממשלה הסוערת

"לאט לאט אנחנו רואים איך הדברים הולכים וניתקים מכל מה שיש לו איזשהו ערך מוצק ויציב", המשיך גרוסמן. "זה יוצר תחושה של חוסר יציבות עמוק בכל אדם שחי כאן. גם אנשים שהם תומכי נתניהו מרגישים שיש פה משהו שהוא כבר לא תקין באופן עמוק וגורלי כמעט. מרגישים שאנחנו נתונים לתעתועים ולמניפולציות של אדם שבאופן ברור טובתו קודמת לטובת המדינה. לדברים האלה יש השפעה על הלכידות של החברה והשפעה קשה על הדמוקרטיה".

לבסוף אמר הסופר כי לתחושתו ישראל הופכת להיות פחות ופחות דמוקרטית: "זה תהליך שנמשך כבר הרבה שנים וקשור גם לעובדה שאנחנו כובשים עם אחר - אתה לא יכול להיות כובש של עם אחר ולהאמין שאתה עדיין דמוקרט".