הר הבית
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

המשטרה שוקלת לאסור על הגעת יהודים להר הבית ביום ירושלים

זאת בשל הסמיכות של היום לשני מועדים מוסלמיים: לילת אל-קאדר ועיד אל-פיטר. הערב נרשם שקט יחסי באזור שער שכם וכוחות המשטרה אף צמצמו מעט את נוכחותם באזור
משה שטיינמץ
28 באפריל 2021
22:23

המתיחות בירושלים: במשטרה שוקלים לצמצם או לאסור בכלל עליית יהודים להר הבית ביום ירושלים – כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב. זאת בשל הסמיכות של היום לשני מועדים מוסלמיים שמתקיימים בסוף חודש הרמדאן: לילת אל-קאדר ועיד אל-פיטר. כאמור עדיין לא התקבלה החלטה סופית בנושא. 

חשש נוסף של המשטרה הוא מצעדת הדגלים שמתקיימת ביום ירושלים בשער שכם, וגורמת לחיכוכים בין יהודים לערבים. צמצום או סגירה של הר הבית לעליית יהודים קורה לא פעם בחודש הרמדאן, אך הפעם האפשרות עולה בזמן מתוח במיוחד. הערב נרשם שקט יחסי באזור שער שכם וכוחות המשטרה אף צמצמו מעט את נוכחותם באזור.

הרגיעה היחסית בירושלים הגיעה לאחר שמפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הורה להסיר את הגדרות שתחמו את מתחמי הישיבה בשער שכם. הגדרות הוצבו בתחילת חודש רמדאן, ולטענת צעירי מזרח ירושלים, הפרות הסדר באזור התקיימו בשל חסימת מרחב השער בו הם נוהגים לשבת. ביום שני פורסם לראשונה בחדשות הערב ששב"כ לחץ על המשטרה להסיר את הגדרות כדי להביא להרגעת המתיחות.