עבודות הרכבת הקלה, ארכיון

רגב לא מפנה תושבים מהתוואי, והקו הסגול מתעכב

העיכובים ברכבת הקלה בגוש דן: באוצר הורו למנכ"ל נת"ע שלא לבחור זכיין להקמת התו הסגול - בשל סירוב שרת התחבורה לפנות תושבים מהתוואי. גורם המעורה בפרויקט: רגב מסרבת לחתום בגלל הכרות פוליטית עם התושבים
דנה ירקצי
29 באפריל 2021
21:46

משרד האוצר הורה באופן חריג למנכ"ל חברת נת"ע, הבונה את הרכבת הקלה בגוש דן, שלא לבחור זכיין להקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה. זאת בשל סירובה של שרת התחבורה לקבוע מועד לפינוי התושבים בכפר שלם שלא הגיעו להסכם פיצויים עם המדינה, ומתגוררים על אזור התוואי.

הקו הסגול אמור להתחיל מהאזורים של קרית אונו ואור יהודה ועבודות התשתית עליו היו אמורות להתחיל כבר לפני מספר חודשים. גורמים שמעורבים בפרויקט אומרים כי שרת התחבורה מירי רגב מסרבת לפנות את אותם 20 מבנים בגלל הכרות פוליטית עם התושבים.

במארס 2020 היה אמור להתקיים הפינוי של כפר שלם, אך הפינוי לא יצא לפועל, והייתה התחייבות לבית המשפט העליון שעד אוגוסט 2020 הפינוי יבוצע. לכן במכתב שנשלח היום למנכ"ל נת"ע חיים גליק נכתב כי כל עוד אין מועד פינוי לא יבחר זכיין לתחילת העבודות: "העיכוב במסירת המקטע והפרת המחויבות החוזית הנובעת מכך כתוצאה מעיכוב בפינוי משיתה עלויות תקציביות שאין בגינן מקור והיקפן אינו ידוע, ולכן לא ניתן לאפשר התייקרות בלתי נשלטת של הפרויקט".

צריך לציין, שכל החלטה שכזו מביאה לעיכוב משמעותי בהתחלת העבודות. הקו הסגול אמור היה להיחנך עם תום העבודות עליו בשנת 2026, עלותו עשרה מיליארד שקלים והוא אמור לשרת 60 מיליון נוסעים בשנה. 

תגובת שרת התחבורה מירי רגב: "כתיבת המכתב והדלפתו לתקשורת על ידי פקידי האוצר, מהווה פעולה חמורה מאוד שראויה להיחקר. זאת משום שפתיחת המעטפות במכרז רגישה מבחינה מסחרית ומבחינות אחרות וקיים חשש מבוסס שהיא תביא לעיכוב הפרוייקט החשוב והתייקרותו, בשל התנהלותם של פקידים שרומסים ברגל גסה כל אפשרות לשיתוף פעולה מקצועי ועבודה במינהל תקין.

יודגש כי משרד התחבורה קבע ועדת היגוי של הפרוייקט שהייתה אמורה להתכנס אתמול כדי לדון בפינוי כפר שלם אולם פקידי האוצר בחרו לדחות את הפגישה שנועדה לדון בסוגיית הפינוי כדי ליצור אליבי שיאפשר להם לכתוב את המכתב ולהדליפו לתקשורת. זוהי דוגמא לחוסר הבנה מוחלט בניהול הכלכלי של הפרוייקט והתנהלות שאין מנוס מלהגדירה כביזיון."