חיים יצחק איכט; זירת האסון, שלשום
צילום: דוד כהן, פלאש 90

לאחר 48 שעות: חיפושים אחר נעדר מהאסון במירון

הושלם הזיהוי של 45 הרוגי האסון; 12 פצועים שנפגעו באירוע עדיין מאושפזים בבתי החולים • האחים משה בן ה-14 ויהושע בן ה-9 הובאו למנוחות, אליהו בן ה-16 נקבר בירושלים
כתבי כאן חדשות
01 במאי 2021
21:32
עודכן ב 12:24

יומיים לאחר האסון במירון: במשטרה מחפשים אחר נעדר אחד מהאסון שטרם יצר קשר עם משפחתו - חיים יצחק איכט, בן 39 מבאר שבע. הוא נראה במרון ביום חמישי בערב, כמה שעות לפני האסון ומאז נעלמו עקבותיו. אמו, סופיה, סיפרה לכאן חדשות: ״בדקנו בכל בתי החולים ולא מצאנו אותו. הוא נסע לשם כבר ביום שני ומאז אנחנו לא יודעים איפה הוא. אני פוחדת שהוא קיבל התקף ונפל. יכול להיות שהוא נפל ונחבל".

הלילה (ראשון) הושלם הליך הזיהוי של 45 הרוגי האסון. גופותיהם של 45 ההרוגים שוחררו לקבורה מהמכון לרפואה משפטית באבו כביר. בבתי החולים ברחבי הארץ עדיין מאושפזים 12 פצועים שנפגעו באירוע. בשבת חל שיפור במצבם של ילד בן 11 וגבר בן 52 שנפצעו קשה ושבו להכרה.

עם צאת השבת, התחדשו ההלוויות להרוגי האסון שאירע שלשום בלילה בהר מירון בהילולת רבי שמעון בר יוחאי, המתקיימת מדי שנה בל"ג בעומר. האחים משה בן ה-14 ויהושע בן ה-9 אנגלרד הובאו למנוחות בירושלים, אליהו בן ה-16 מביתר עילית נקבר גם הוא בבירה.

אחרי עוגמת הנפש לאביגדור חיות ולמשפחתו, בנו ידידיה בן ה-13 הובא הלילה למנוחות בבני ברק. במכון לרפואה משפטית באבו כביר לא הסכימו לשחרר את גופתו של הבן לקבורה. אתמול נשלחה גופתו של ידידיה להלוויה של אדם אחר בבית העלמין סגולה. עם הבנת התקלה הקשה, התבטלה ההלוויה וגופתו של ידידיה חזרה לאבו כביר. משפחת ההרוג שהגיע לשם, חזרה גם היא לאור הטעות הגדולה לביתה. לאחר תחנונים של משפחת חיות לשחרור גופתו, ההלווייה יצאה הלילה מבני ברק.

"זה לא הוגן, אב לא צריך להיות בהלוויה של הבן שלו", אמר האב אביגדור בהלווית ידידיה. "רצו שההלוויה שלך תהיה ביום שישי, אבל לא הסכמת. דאגת שיישלחו מישהו אחר במקום. התעקשת שאני אהיה. היית קדוש, לא הערכתי מספיק את מה שהיה לי בידיים. זה הזמן שלנו עכשיו להתאחד. רבותיי, תתאחדו, אנחנו יהודים. מספיק עם הפילוגים".


האסון במירון: שמות ההרוגים

האב, שנפצע באסון, אמר קודם לכן לכאן חדשות כי "התחושות קשות מאוד. אנו אנשים מאמינים ושום דבר לא קורה סתם. אשמים אני לא מחפש. כל אחד צריך לעשות את חשבון הנפש שלו בעצמו, להתאחד ולכבד אחת את השני. איך ממשיכים מפה הלאה אני לא יודע".

האחים משה מרדכי ויוסף דוד אלחדד, בני 12 ו-18 מצפת, נטמנו בבית העלמין במירון. רב הישיבה של ישי מועלם ויוסף יהודה הלוי, בני 17 מרכסים, ספד להם: "מי יאיר לנו פנים? שני תלמידים שכולם רצו ללמוד בחברתם. אנחנו מבקשים את סליחתכם. דמותכם תעמוד לעינינו לנצח. בקשו מהקב"ה שיאמר לצרותינו די. תתפללו על ההורים שלכם, האחים והחברים כאן, שנשארו שבורים". גם חיים ראק בן ה-18 מבית שמש הובא הלילה למנוחות, בליווי מאות. משה ברגמן, בן 24 מאנגליה, נטמן אף הוא הלילה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה דקלה אהרן-שפרן