המעצר
צילום: סילוואניק

תיעוד: שוטרים הטיחו אגרופים בעצור בשער שכם

אחרי כמו לילות שקטים, אתמול פינתה המשטרה בכוח צעירים משער שכם, אחרי שנורה זיקוק במקום. אחד העצורים בחשד להפרת סדר הוכה על ידי שוטרים - לעיני המצלמות
סולימאן מסוודה
01 במאי 2021
14:42

מעצר אלים בשער שכם, לעיני המצלמות: ברשתות החברתיות פורסם היום (שבת) סרטון ובו נראים שוטרים מכים באגרופים צעיר שנעצר בשער שכם. אחרי כמה ימים של שקט, אתמול חזרו העימותים למקום. מבקרים שישבו על מדרגות הרחבה בשער שכם ירו לאוויר זיקוק, ובתגובה המשטרה פינתה את הרחבה מיושביה וביצעה מעצרים. 

מהמשטרה נמסר: "במהלך חודש הרמדאן ובכלל, משטרת ישראל פועלת לאפשר את חופש הפולחן לעשרות אלפי המתפללים המגיעים אל הר הבית, תוך שמירת הסדר, הבטיחות והביטחון בשטח ההר ובצירים המובילים אליו. בתוך כך, המשטרה תפעל בנחישות נגד כל גילוי אלימות כלפי כל אדם, ולבטח כלפי שוטריה כפי שארע אמש במקרה הנדון בו תקף החשוד את השוטרים לפני ובמהלך מעצרו, גם בעת שהובל לעמדת המשטרה הסמוכה.

אנו נמשיך לאפשר לכל אדם את חופש הביטוי והזכות להפגין, אך לא נאפשר הפרת סדר אלימה והתפרעות. כל מקרה בו עולה חשד כי שוטרים פעלו בכוח שאינו סביר, ועל פי סמכותם, מקומו להיבחן ולהיות מטופל על ידי הגורמים המוסמכים לכך".

המשטרה נערכה אתמול בכוחות מתוגברים בשער שכם ולמקום הגיעו פרשי משטרה וכן רכבי התזה. ביום ראשון בערב הוסרו מחסומי משטרה שהוצבו במקום, לאחר שהפכו להיות סלע מחלוקת בין תושבי מזרח העיר למשטרה, מחלוקת שהביאה להפרות סדר מרובות באזור.