מתקן גרעין איראני
צילום: אי-פי

שליח איראן למו"מ על הסכם הגרעין: "יש הסכמה על הסרת סנקציות"

סגן שר החוץ האיראני ציין שהושגה הסכמה על הסרה של סנקציות סקטוריאליות על מאגרי האנרגיה והבנקאות. הוא הוסיף כי מלבד לכך, יש רשימה ארוכה של אישים ומוסדות שיוסרו מהם העיצומים
מאיה ראכלין
01 במאי 2021
20:35

סגן שר החוץ האיראני, השליח של משמרות המהפכה למשא ומתן על הסכם הגרעין, עבאס ערקאצ'י אמר היום (שבת) כי הושגה הסכמה על הסרה של סנקציות סקטוריאליות על מאגרי האנרגיה והבנקאות. הוא הוסיף כי מלבד לכך, יש רשימה ארוכה של אישים ומוסדות שיוסרו מהם העיצומים. "יש הסכמה להסיר את רובם מהרשימה. השיחות על המקרים הבודדים יימשכו", הוסיף הבכיר האיראני.

השבוע הצהיר נשיא איראן, חסן רוחאני כי "חלה התקדמות משמעותית במשא ומתן" על הסכם הגרעין בין איראן למעצמות. "אם לא יהיו נושאים מדיניים אחרים, הייתי אומר שההצלחה בטוחה", הוסיף רוחאני.

בד בבד, רמטכ"ל צבא איראן, מוחמד בכרי, שיגר מוקדם יותר איום לעבר ישראל והתייחס במרומז להתקפות האחרונות על כלי שיט איראניים. "לא ברור איך איראן תגיב, אבל ישראל לא תישאר רגועה", אמר.

"הישראלים חושבים שהם יכולים להמשיך לפגוע בסוריה ולבצע פעולות זדוניות במקומות אחרים ובים מבלי שיגיבו על כך", הוסיף בכרי. "הצעדים שננקטו בימים האחרונים ואלה העתידיים יגרמו להם להיות נבונים. אנו לא מכריזים דבר בנוגע לתקריות שהתרחשו לאחרונה, אנחנו גם לא יודעים מי אחראי להן, אבל חזית ההתנגדות תלמד את ישראל שיעור טוב מאוד".