לפיד ונתניהו

בכיר בליכוד: מתלבטים אם לבקש את הארכת המנדט

עקב האסון במירון, לטענת הבכיר לא היו מגעים פוליטיים כמה ימים • בסביבת בנט וסער עדיין מתלבטים אם יסכימו לחתום על הסכם קואליציוני עם רע"ם
יערה שפירא
01 במאי 2021
19:14
עודכן ב 21:26

שלושה ימים לפקיעת המנדט של נתניהו: בכיר בליכוד אמר היום (שבת) לכאן חדשות כי במפלגה מתלבטים אם לבקש את הארכת המנדט של ראש הממשלה בכמה ימים - עקב האסון במירון. לטענת הבכיר לא היו מגעים פוליטיים כמה ימים.


בסביבת בנט וסער עדיין מתלבטים אם יסכימו לחתום על הסכם קואליציוני עם רע"ם - כפי שרע"ם דורשת כתנאי לתמיכה בכל ממשלה. במגעים בין בנט ללפיד דנים הצדדים בין השאר בשינוי תקנון הממשלה, כלקח מכשלי הממשלה הנוכחית - בעיקר באשר למנגנון ההצבעה.


צוותים של ימינה, יש עתיד ותקווה חדשה נפגשו שלשום ודנו בצעדים ובדרכים בדרך להרכבת קואליציה המבוססת על המפלגות המתנגדות להמשך שלטונו של בנימין נתניהו. הסכמה בין הצדדים לא צפויה להתפרסם לפני מוצאי שבת. גורם שעודכן בפרטי השיחות אמר לכאן חדשות: לפיד מורח את הזמן, לא מוכן לוותר על המנדט.

במשא ומתן בין הצדדים מסתמנים כמה מוקדי מחלוקת לגבי הרכב הממשלה. הקרב בין הצדדים הוא על תיקי המשפטים, הפנים והחינוך. לפיד דורש את תפקיד יו"ר הכנסת למפלגתו. בסביבתו מסבירים שאינם סומכים לגמרי על בנט ולכן היו רוצים להבטיח שליטה בכנסת. פשרה נרשמה בסוגיית גודל הממשלה, כשלפיד הסכים על להתפשר על ממשלה של 24 שרים. פגישה נוספת בין הצדדים עשויה להתקיים במוצאי שבת.